Kouč Petr ukázal na Škarka, Nečase nebo Musila. Nominoval 14 krajánků

Foto: Karel Švec, cslh.cz

8. prosince 2016, 13:45

Adam Bagar

Reprezentační dvacítka se už 12. prosince přesune do Kanady, kde se bude v Blainville připravovat na vrchol sezony – světový šampionát v Montrealu a Torontu! Kdo se na něm představí? Kouč Jakub Petr ve čtvrtek oznámil nominaci na přípravný kemp, ve které figuruje čtrnáctka krajánků a osmička hráčů z tuzemských soutěží. Mezi gólmany nechybí ani jihlavský talent Jakub Škarek a největším překvapením je nominace střelce Adama Musila, který dříve hájil barvy kanadského národního týmu.

Trenéři Jakub Petr, Petr Svoboda a Jiří Dopita v širší nominaci před MS ukázali na dva gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků. Kromě šestnácti mladíků ročníku 1997 se v Kanadě představí i mladší hráči. Dvěma z nich je dokonce teprve sedmnáct let. Mezi tyčemi se představí jihlavský talent Jakub Škarek, v útočných řadách pak dostane šanci brněnský střelec Martin Nečas, který letos dostává hodně prostoru mezi tuzemskou elitou.

Mezi nominovanými je celkem čtrnáctka krajánků. Ve Finsku působí Radek Koblížek, švédskou ligu hraje bek František Hrdinka a v zámořských soutěžích hrají brankář Daniel Vladař, obránci Vojtěch Budík, Libor Hájek, Filip Hronek, Ondřej Vála, Jakub Zbořil a útočníci Filip Chlapík, jenž patří k nejproduktivnějším hokejistům juniorské QMJHL, Šimon Stránský, Filip Suchý, Michael Špaček, Tomáš Šoustal a překvapivě také Adam Musil.

Syn Františka Musila se narodil v Kanadě, za kterou dříve také hrával. "Komunikace proběhla už před první akcí ve Finsku. Čekalo se, jestli bude pozván do širšího kádru Kanady. Poté jsme mu dali čas na rozmyšlení. Projevil chuť a vůli hrát za český národní tým," těší Jakuba Petra. Jeho start v českých barvách však ještě musí posvětit IIHF. "Splnili jsme všechna kritéria. Věříme, že se to povede," dodává manažer dvacítky Otakar Černý.

Mezi dvaadvacítkou hráčů naopak není chomutovský útočník David Kaše. "Minulý pátek utrpěl zranění v oblasti hrudníku. Už jsme nevěřili, že by mohl MS stihnout, ale poslední dny vypadá jeho stav pozitivněji. Dohodli jsme se, že ho ponecháme v režimu Pirátů, aby dohnal fyzickou kondici a zapojil se do tréninku. Čekají ho ještě další vyšetření a pokud dobře dopadnou, nic nebude bránit tomu, aby se zapojil do finální přípravy."

A nejasný je rovněž start útočníka Pavla Zachy, který už letos válí v nejlepší lize světa. "Otázka jeho případného posílení mužstva je stále otevřená. Komunikujeme s New Jersey, je to velice podobné jako loni s Davidem Pastrňákem. Pokud by byla ta možnost, tak klidně by mohl kádr doplnit i v průběhu turnaje," prozrazuje Jakub Petr, který už v pondělí 12. prosince odcestuje s reprezentační dvacítkou na přípravný kemp do Kanady.

Junioři se usadí v Blainville, kde se budou připravovat až do pátku 23. prosince, před turnajem pak sehrají tři přípravná utkání. Dvakrát se postaví domácí Kanadě a jednou Spojeným státům americkým. A právě až po posledním přípravném zápase bude oznámena finální nominace na MS. "Tohle je pouze nominace na kemp. Ta bude doplněna o další čtyři hráče z devatenáctky, která nyní absolvuje turnaj v Kanadě," zdůrazňuje Petr.

Nominace dvacítky na kemp před MS v Kanadě (26. 12. – 6. 1., Toronto a Montreal):

Brankáři:
Jakub Škarek (Jihlava), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci:
Vojtěch Budík (Prince Albert, WHL), Libor Hájek (Saskatoon, WHL), František Hrdinka (Linköping, Švédsko), Filip Hronek (Saginaw, OHL), Petr Kalina (Sparta Praha), Daniel Krenželok (Vítkovice), Ondřej Vála (Kamloops, WHL), Jakub Zbořil (St. John, QMJHL).

Útočníci:
Lukáš Anděl (Jihlava/Havířov), Jan Dufek (Litvínov), Filip Chlapík (Charlottetown, QMJHL), Lukáš Jašek (Třinec), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Dominik Lakatoš (Liberec), Adam Musil (Red Deer, WHL), Martin Nečas (Kometa Brno), Šimon Stránský (Prince Albert, WHL), Filip Suchý (Omaha, USHL), Michael Špaček (Red Deer, WHL), Tomáš Šoustal (Kelowna, WHL).

Realizační tým:

Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Jiří Dopita a Petr Svoboda
Trenér brankářů: Martin Láska
Video trenér: Michal Rejzek
Lekář: MUDr. Milan Novotný
Fyzioterapeutka: Iva Hnátová
Kustod: Oldřich Kopecký

Program přípravných utkání před MS hráčů do 20 let v Kanadě:

Středa 14. prosince:
Kanada – Česko (Blainville)

Pondělí 19. prosince:
Kanada – Finsko (Montreal)
Slovensko – Švédsko (Cornwall)

Úterý 20. prosince:
Rusko – Dánsko (Kingston)

Středa 21. prosince:
USA – Švýcarsko (Kingston)
Kanada – Česko (Ottawa)

Čtvrtek 22. prosince:
Lotyšsko – Dánsko (Chateauguay)
Slovensko – Finsko (Sherbrooke)
Rusko – Švédsko (Kingston)

Pátek 23. prosince:
USA – Česko (Kingston)
Kanada – Švýcarsko (Toronto)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz