Kouč, střelec i kapitán o postupu: Urputná Olomouc? Máme ji za sebou…

Foto: Twitter HC Dynamo Pardubice

„Je to o detailech, mohlo to být úplně jinak. Hlavní, rozhodující fáze zápasů jsme ale dokázali zvládnout,“ vystihl Patrik Poulíček největší a nejdůležitější faktor čtvrtfinálové série, ze které má extraliga prvního semifinalistu. Právě rychlý postup a vnitřní síla, kterou proti tvrdé Olomouci získaly Pardubice, může hrát důležitou roli. Shodli se na tom lídři Dynama napříč rozhovory, stačilo číst mezi řádky.

Jediný gól rozhodl o výsledku v každém ze tří posledních utkání.

Tři rány do sítě Olomouce de facto rozhodly sérii, která končí v nejkratším možném čase.

„Akorát v prvním zápase jsme odskočili a vyhráli ho vyšším rozdílem. Všechny další zápasy byly vyrovnané, nesmírně bojovné ze strany Olomouce. Pro nás to bylo opravdu těžké. Kdykoli jsme polevili, tak toho Olomouc okamžitě využívala…“ popsal dost přesně Radim Rulík, trenér Pardubic. 

Spolu s kolegy našel recept na nepříjemnou hru Mory, která byla pro favorita extraligy velkým testem. V základní části se takový hokej Pardubicím moc nelíbil.

„Kdykoli jsme polevili, tak toho Olomouc okamžitě využívala…“

I historicky se Tesla lépe prosazovala proti soupeřům, kteří se snažili o otevřenou hru. Brusivý a kombinační hokej, to zdobilo Východočechy vždy o něco více, než tvrdé souboje a urputná obrana.

Navíc tady byla dvoutýdenní pauza po nepovedeném závěru základní části.

Ale přišlo play off a Dynamo přecvaklo na jiný mód.

„Dalo se čekat, že to bude na krev. Je to play off hokej, nikomu nic nedarujete a nic nevypustíte,“ říká kapitán Poulíček. Spolu s trenéry zvládl dostat tým do správného nastavení.

A tým nakonec rozhodl, Pardubice tak trochu překonaly Olomouc za využítí jejího přístupu. Poulíček mluvil o „strojovém výkonu.“

„Jedině s dodržováním taktiky, našeho tempa a poctivé hry můžeme být úspěšní. Hrát pořád naplno, za každého stavu a po celých šedesát minut, vždyť rozhodují detaily…“

Pardubice je zvládly. Druhý zápas doma? Vítězný gól dvacet vteřin před koncem. První zápas venku? Prodloužení ukončené v čase 77:31. 

Ve středu zase Pardubice uhájily jednogólové vedení při mohutném náporu domácích v poslední třetině.

„Bylo to jednoznačně naší lehkomyslností. Po slušném začátku jsme polevili, mysleli jsme si, že to půjde samo. Olomouci jsme zbytečně nabízeli šance naším ledabylým přechodem do útočného pásma, při kterém jsme ztráceli puky,“ hledal Poulíček důvody ztraceného náskoku 3:0.

„Soupeř otáčel hru a měl spoustu protiútoků, které jsme nestačili bránit. Potřebovali jsme se vrátit k tomu, jak jsme hráli až do poloviny zápasu. Je to pro nás ponaučení do dalších zápasů,“ doplnil pardubický kapitán. Dvě kontaktní branky Olomouce znamenaly varování.

„Nechci znít alibisticky, bylo nám jasné, že jsme v sérii favoritem. Jen blázen by si ale myslel, že každý zápas vyhrajeme 6:0 a Olomouc to odevzdá. Víme, jaké má mužstvo, je zarputilá, za každého stavu bojuje.“

Foto: Michal Struž

„Máme obrovskou radost. Jsme rádi, že jsme to dneska dokázali urvat. Nemusíme se v uvozovkách trápit další zápas, který by nás stál další síly. Potěšili jsme sebe i fanoušky a můžeme si užít delší volno před semifinále,“ dodal pak ještě pracovitý centr.

Postup do semifinále pro Pardubice znamená také jistotu medaile. Po jedenácti letech.

Stejné jako pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části, i teď jde ale jen o úspěch dočasný, částečný.

„Jsme rádi, že jsme postoupili v nejkratším možném termínu, ale byly to strašně těžké čtyři zápasy. Osobně jsem docela pobouchaný, takže si myslím, že nám přijde vhod odpočinout si, potrénovat a připravit se na dalšího soupeře,“ hodnotil třeba Robert Říčka výhled do příštího týdne.

„Osobně jsem docela pobouchaný.“ 

Postup? „Super!“ slyšíte. Ale zároveň žádné velké oslavy, v hlavách je hned budoucnost.

 „Koho dostaneme, toho dostaneme. V téhle fázi je to jedno, jestli chcete vyhrát, musíte porazit každého,“ popsal Tomáš Hyka. Pardubičtí prý ostatní série budou sledovat, soustředí se teď ale právě na další tréninkové plány.

„Jsem moc rád za ušetřené síly. Máme tam nějaké šrámy, nastřelené bolístky. Je prostor všechno doléčit, odpočnout si a zase se zkoncentrovat a připravit se na další bitvu,“ přiblížil Rulík. A pochválil soupeře.

„Jen blázen by si ale myslel, že to Olomouc odevzdá. Víme, jaké má mužstvo, je zarputilá, za každého stavu bojuje.“

„Olomouc podala neskutečně houževnatý výkon. To, co jsme od nich očekávali, se samozřejmě naplnilo. Hráli srdcem, bojovali a opravdu musím říct, že jsme to neměli vůbec jednoduché. Ač je to 4:0, ta série pro nás byla strašně těžká a stála nás strašně sil.“

Takže teď je cílem finále?

„Další série,“ zareaguje vážným hlasem Poulíček na nadhoz otázky.

Odpověď stejná, a přece jiná.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz