Kousal rozhodl derby v poslední sekundě. Má v p*deli rakety, směje se Raška

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ještě v pátek na poslední chvíli rozsekl domácí klání s Plzní, aby hned v dalším kole v Liberci svůj skutek mohl překonat. No posud’te sami – jak často se stává, že hráč rozhodne v nejzazší sekundě nastavené pětiminutovky? Na raritě počinu boleslavského Pavla Kousala navíc přidává fakt, že pět vteřin před koncem se vhazovalo v obranném pásmu Bruslařů!

Fanshop národního týmu

Ti v Liberci dlouho těsně vedli, jenže do třetí dvacetiminutovky nevstoupili zrovna v ideálním rozpoložení. „Báli jsme se hrát, dostali jsme za to gól na 2:2,“ komentoval pasivní třetinu právě Kousal. Středočeši si v ní připsali pouhé tři střely, a i proto se muselo jít do prodloužení.

A pokud si v ten moment někdo vsadil, že derby pod Ještědem půjde až do nájezdů, musel si následně trhat vlasy! Skoro celých pět minut se přitom nedělo nic příliš nebezpečného, oba týmy hrály na jistotu a rozhodně nebyla k vidění nervydrásající pasáž plná šancí a přečíslení na obou stranách, jak tomu v této části utkání bývá.

Ale pak to přišlo!

Pět sekund před koncem se na buly v obranném pásmu postavil Ondřej Najman. A vyhrál na kolegu. „Trenér mi řekl, at’si tam stoupnu na střelu. Jenže Boleslav vyhrála vhazování a já se s Kousalem dostal do souboje. Nechtěl jsem v závěru zbytečně faulovat a on ujel,“ popisoval důležitý moment liberecký Jaroslav Vlach. Posléze si rychlonohý Bruslař dojel přes celé hřiště až pro gól.

„Slyšel jsem, jak na mě ze střídačky pokřikují, že mám jen tři vteřiny. Tak jsem si řekl, že to tam musím zkusit nějak plivnout,“ usmívala se třiadvacítka boleslavské ofenzivy na účet své bekhednové střely. „Sirénu jsem neslyšel, ale když se šlo kontrolovat video, znervózněl jsem.“ Po chvilce nicméně sudí ukázal na střed a radost z gólu mohla propuknout napodruhé.

„Zaplat’pánbůh má Kousy v p*deli rakety!“ smál se po utkání autor branky ze druhé třetiny Adam Raška. A jednalo se vůbec o improvizovanou akci, nebo v Boleslavi něco podobného nacvičovali? „Liberečtí tam blbě stáli, Najmy se na mě podíval a hráli jsme to na signál. Zkoušeli jsme to déle, konečně nám to vyšlo,“ prozradil boleslavský hrdina Kousal.

Pro něj se jednalo už o šestý gól v sezoně, navíc druhý vítězný v řadě. 22letý forvard je navíc s třinácti body (6+7) společně s Jakubem Kotalou nejproduktivnějším hráčem týmu. Udrží mladý útočník svou výkonnost? Pokud ano, nikdo by se asi příliš nemohl divit opětovnému povolání do reprezentace, za niž loni zapsal tři přípravná utkání.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz