Kovář je dlouhodobě zraněný, potvrdil konec v Jekatěrinburgu

Foto: Instagram Jakuba Kováře

19. září 2021, 10:03

Marek Hedbávný

Reprezentační brankář Jakub Kovář se po čtyřech letech loučí s Jekatěrinburgem – vinou vážných zdravotních problémů se s účastníkem KHL dohodl na ukončení smlouvy.

„S velkým smutkem musím oznámit, že mi můj zdravotní stav nedovoluje pokračovat v Jekatěrinburgu, který se stal mým domovem," napsal Kovář na svůj Instagram.

Kovář přišel do Jekatěrinburgu už v roce 2013, po parádních sezonách v Českých Budějovicích. V Avtomobilistu vydržel – až na roční štaci v Čerepovci – dodnes.

„Je to velmi těžký okamžik, ale v srdci si uchovám vzpomínky," loučí se s fanoušky Avtomobilistu. „Byla to dlouhá cesta, plná vítězství a porážek, zábavy a slz. Během sedmi let, které jsem strávil v Jekatěrinburgu, jsem potkal mnoho úžasných lidí, kterým mohu říkat přátelé."

Kovář ve všech sedmi sezonách v Jekatěrinburgu dělal týmovou jedničku a podle statistik vždy patřil k brankářské špičce KHL.

„Mé srdce tu zůstane s vámi, v mém milovaném městě."

Letos ho zastavilo zdraví: v letošním ročníku vinou blíže nespecifikovaného zranění odchytal jediné utkání. 

„Spolu s fanoušky jsme vyrostli a vypracovali se z klubu, který bojuje o postup do play off, v ambiciózní tým, který si klade nejvyšší cíle," těší Kováře. „Mé srdce tu zůstane s vámi, v mém milovaném městě. Budete mi všichni moc chybět, děkuji za milé vzpomínky."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Kovář (@jkovar21)

Kovářovo zranění je vážnějšího charakteru – je pravděpodobné, že si v letošním ročníku už nikde nezachytá. Podle spekulací, které se dostaly do médií, mu ve 33 letech hrozí i konec kariéry.

„Chtěl bych ještě poděkovat vedení Kontinentální hokejové ligy, jsem totiž velmi hrdý na to, že jsem byl součástí této ligy dlouhých devět let," vzkazuje Kovář na sociálních sítích.

„Myslím, že toto je pro každého sportovce nejtěžší den, kdy se musíte rozloučit s tím, co milujete, co je váš život," píše Kovář. „Děkuji vám všem za to, že jste po mém boku, že jste mě podporovali v těžkých dnech i ve chvílích štěstí a úspěchu!"

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz