Kovář letos do KHL nepůjde, hlásí Vůjtek. Potkají se bratři v jednom klubu?

Foto: hcskoda.cz

13. prosince 2018, 10:10

Václav Jáchim

Jakmile skončila jeho mise v NHL, byl o Jana Kováře velký zájem v Kontinentální lize. Přední ruské kluby chtěly českého útočníka ulovit, vedle Magnitogorsku se spekulovalo o Petrohradu, Omsku a dalších týmech. Ale smát se nakonec nebude nikdo. „Honza se po úvaze rozhodl, že se letos do KHL nevrátí," informuje Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Když se Kovář dohodl prozatím na měsíční spolupráci s Plzní, byla jeho další budoucnost zahalena tajemstvím. Účastník olympiády v Koreji chtěl hlavně dobít baterky a zlepšit náladu po marné snaze proniknout do NHL. Z hlediska Kontinentální ligy zase tolik času není, přestupní termín tam na rozdíl od jiných evropských soutěží končí už 27. prosince.

„Honza si vzal určitý čas na rozmyšlenou. Ve středu jsme si dali schůzku, v Plzni jsme spolu seděli asi dvě hodiny. Honza o všem přemýšlel a došel k závěru, že letos KHL odpíská. V této sezoně se tam nevrátí," potvrzuje Vůjtek, který v tomto duchu informoval i všechny zájemce z velké východní země.

Foto: nhl.cz

Hráčův agent připouští, že o Kováře byl nadstandardní zájem. „Měli jsme nabídky z top klubů. Konkrétní nebudu, ale jde o nejlepší kluby ruské ligy. Samozřejmě by se Honza mohl vrátit do Magnitogorsku, tam má vždycky dveře otevřené, byly i jiné varianty. Honza všechny zvažoval, nakonec se rozhodl, že žádnou z nabídek nepřijme," vysvětluje.

Jeden otazník zmizel, další zůstává. Bude Kovář nastupovat za Plzeň až do konce sezony? „To ještě není definitivní., Honza bude hrát každopádně v Evropě, na klíčové rozhodnutí má ještě čas. S Plzní podepsal měsíční smlouvu, budeme to řešit koncem roku. Záleží na něm, zda chce zůstat, nebo jestli zvolí například Švýcarsko, kde je o něj také velký zájem," pokračuje hráčův zástupce.

Foto: iihf.com

Podle Vůjtka se Kovář rozhodoval o další budoucnosti s ohledem na tříměsíční snahu dostat se do NHL. „Všichni víme, co Honza v Americe absolvoval. Udělal všechno, aby si splnil sen o NHL. Šanci nedostal, bohužel. Není první ani poslední, zažilo to víc našich hokejistů. Honza byl ze všeho psychicky dost unavený, čekání se protahovalo. Nevěděl, co bude. K tomu stěhování po hotelech, cestování... Myslím, že tohle pak hrálo roli ohledně nabídek z KHL. Chce mít určitý klid."

Škrtnutá KHL platí jen do konce sezony. Ta následující je otevřená. „Když jsme se o tom bavili, Honza jednoznačně říkal, že by se tam chtěl vrátit. Letos ne, co bude po sezoně, to uvidíme," reaguje Vůjtek. Mohla by být reálná možnost, že by si písecký odchovanec zahrál v jednom týmu s bratrem Jakubem? „Varianta s bráchou se nabízí, protože Kubovi skončí v Jekatěrinburgu smlouva. Budoucnost budeme řešit, vyloučit nejde nic. Třeba se Honza s Jakubem v jednom klubu setkají, myslím, že by si to oba přáli. Ale samozřejmě to není podmínkou. Záleží na okolnostech," uzavírá agent obou hráčů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz