Kovář nalomil ruské dravce, pak převzal trofej: Výborný start, těší ho

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté na závěr Karjala Cupu narazili na sbornou, která do Finska vyrazila s řadou mladíků. Ti hlavně v úvodu pořádně trápili národní tým, jenže po deseti minutách jejich nápor úvodním gólem naboural Jan Kovář. Český kapitán dotáhl svou partu k vítězství 3:0 a po utkání mohl převzít trofej pro vítěze tradičního finského turnaje, který česká reprezentace ovládla teprve podruhé v historii.

HokejkaTV

Honzo, jak těžký to byl zápas?
Těžký byl určitě, bylo to vidět na začátku. Prvních deset minut nás tam Rusové motali a neměli jsme moc puk. Potom jsme to zvedli, dali jsme gól, který nám hrozně pomohl a odehráli jsme dobrý zápas.

Po druhé třetině jsme si říkali, že musíme najít síly, abychom vydrželi ještě poslední dvacetiminutovku. Na konci bylo samozřejmě hodně oslabení, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Musím pochválit gólmany, na tomto turnaji byli skvělí a máme na čem stavět.

Při prvním gólu vás chytrou přihrávkou našel Michal Řepík. Jak jste viděl tu situaci?
Udělal to parádně, nahrávka byla vlastně přes celé pásmo a mně to stačilo trefit. Neměl jsem to na střelu z první, musel jsem si to chvilku narovnat, ale naštěstí jsem to tam dostal.

Vždycky to je o tom trošku přelstít soupeře. Myslím, že jsme odehráli celkově dobrý turnaj od prvního do posledního hráče. Nemůžete říct o nikom, že hrál extra dobře, ani že hrál extra špatně. Zvládli jsme to jako tým a vyhráli jsme.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Rusové proti vám hráli několik přesilovek pět na tři. Tohle by se asi nemělo opakovat, že?
Nesmí se to stávat, ale byl už to poslední zápas. Bylo to na takové... na krev. Sil moc není, už se moc nepřemýšlí, takže to vyplývá z tohohle.

Druhý gól rozhodčí dlouho prověřoval u videa. Měl jste hned jasno?
Viděli jsme, že puk vyjel z brány, ale nevěděli jsme, jestli bude rozhodčí schopen vidět puk za čárou, nebo ne, a jak to vyhodnotí. Nikdo si nebyl jistý, jestli je gól, nebo není. Nakonec to pro nás dopadlo dobře.

Michal Řepík po výhře nad Rusy

Stali jste se vítězem Karjaly. Jak celý turnaj hodnotíte?
Je to hodně i o tom prvním zápase. Když se nám ho podařilo vyhrát, hned je lepší atmosféra i nálada. Neřeší se tolik taktické věci a spíš se soustředíme na další zápasy. Je dobré to nastartovat prvním vítězstvím, pak ty dva zápasy utečou. Myslím si, že jsme to zvládli.

Ve třech utkáních jste inkasovali jen třikrát, to je skvělá vizitka...
Je pravda, že jsme na turnaji dostali málo gólů. Soupeře jsme tolik nepouštěli do šancí. Jsou tam určitě rezervy, ale byl to výborný start do nové sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz