Kovář NHL nevzdává! Po loučení u Islanders zabojuje na farmě Bostonu

Foto: nhl.cz

18. října 2018, 17:00

Václav Jáchim

Dlouhá je sága Jana Kováře za Atlantikem, teď napíše další kapitolu. Možná definitivně poslední. Český reprezentant se neprosadil do prvního týmu New York Islanders, ale boj o NHL nevzdává. „Zájem má Boston. Jelikož Honza dlouho nehrál, začne na farmě v Providence, kde podepsal zkušební smlouvu," informuje hokej.cz Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, která Kováře zastupuje.

Zámořský příběh píseckého odchovance zatím není příliš radostný, ovšem může se to změnit. „Všichni víme, že pro Honzu jde o poslední šanci, jak si zahrát NHL. Takhle to bral v létě, a platí to pořád. Když se nedostal do prvního týmu New York Islanders, nechtěl to hned zabalit a odletět do Evropy," vysvětluje Vůjtek.

Situace byla zpočátku nejasná, Kovář nikam nepospíchal. Nekonečné otázky, co s ním bude, musel odbýt pokrčením ramen. „V médiích bylo prezentováno, že odmítl přesun na farmu Islanders. Ale to není pravda. Honza byl připraven tam jít a bojovat. V klubu mu ovšem řekli, že chtějí hrát mladší útočníky. Na farmě může nastupovat pět starších, klub jich měl šest. A Honza byl sedmý," pokračuje.

Foto: iihf.com

Pro Kováře dost trpký výsledek snažení, kterému věnoval hodně energie. „Je tam samozřejmě zklamání, protože Honza nedostal pořádnou šanci. Sehrál čtyři přípravné zápasy, v nichž si připsal dva body. Pak mu řekli, že ho nechtějí, přitom původní informace hovořily jinak. Kdyby Honzu nechali hrát deset utkání NHL, a pak oznámili, že na to nemá, bylo by to něco jiného. Ale to je prostě Amerika. Já to zažil kdysi v Pittsburghu nebo v Atlantě, totéž mraky jiných hráčů," konstatuje hráčův agent.

Patový stav řešili Ostrované tím, že Kováře zapsali na listinu volných hráčů. Když si zkušeného útočníka nevzal jiný klub, Islanders potvrdili, že s ním dál nepočítají. „Věděli jsme o určitých jiných variantách, náš zámořský partner Allan Walsh je intenzivně řešil," potvrzuje Vůjtek. Výsledkem je stěhování Kováře do organizace Bruins: zatím nikoli do prvního týmu, nýbrž na farmu do Providence.

„Boston má o Honzu zájem, ale lidé z vedení ho chtějí vidět hrát. Honza delší dobu neabsolvoval zápasy, nějakou dobu se ani nedostal na led. Potřebuje potrénovat a znovu se dostat do formy. Se situací je srozuměn, na farmu jde s tím, že se popere o první tým," doplňuje Vladimír Vůjtek.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Kovář zaslouží palec nahoru, že se nevzdává. Kdyby totiž chtěl, má v kapse lukrativní smlouvu v KHL nebo jinde v Evropě. „Zájemců je hodně, o tom nepochybujte! Telefonů byla spousta, i od nejlepších ruských klubů. Zatím to ovšem není aktuální. Honza se rozhodl pro tuhle cestu, a pokud vidí nějakou naději, nechce ji opouštět," vzkazuje jeho agent.

Účastník olympiády v Koreji se co nevidět představí mezi mantinely AHL. „Honza dosud pobýval v New Yorku, teď se přesouvá do Providence, kde se připojí k týmu a bude pracovat na tom, aby se co nejdřív představil v utkáních," hlásí Vůjtek. Pokud uspěje, v prvním týmu Bruins doplní krajany Davida Pastrňáka a Davida Krejčího. „Pro Honzu je to výzva. Strašně chce a nějaký čas tomu ještě dá, aby si sen o NHL splnil," uzavírá hráčův zástupce.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz