Kovář se těší na sedmou bitvu. Cestu nám okoření autobusák, směje se

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Plzeň to před svými příznivci zvládla, když odvrátila konec sezony, vyhrála 3:1 a vynutila si sedmý zápas. Pomohl jí k tomu i útočník Jan Kovář, který ke slušné bilanci na buly přidal asistenci.

Zlatá hokejka

„Neměli jsme už kam ustupovat. Sami jsme si sérii trošku pokazili,“ poukazuje na tři porážky v řadě a ztrátu vedení 2:0 na zápasy. „Ale jsem rád, že jsme to zvládli. Šli jsme do utkání s tím, že ho chceme urvat a vrátit sérii do Třince, což se povedlo,“ těší Jana Kováře.

Plzeň byla v těžké roli, obzvlášť když z předchozích čtyř domácích zápasů s Oceláři nebrala ani bod. „Tohle jsme v hlavách neměli, chtěli jsme to urvat.“ Což se Škodě povedlo i díky fantastickému nástupu. Do utkání vlétla, dominovala a už v čase 5:02 šla do vedení.

Super atmosféra bez vulgarit, děkoval i Kovář. A co ty oranžové vesty? >>

Třinec tak ani na šestý pokus v sérii nedokázal vstřelit první gól. „Vždycky je lepší vést. Nikdo nechce dostat gól jako první. Začátky se nám daří a pak už to bývá jen o tom, jestli své vedení ubráníme, nebo ne,“ líčí devětadvacetiletý člen elitního plzeňského útoku.

Doufám, že se domů vrátíme na finále, hlásí Pour

Domácí toho v úvodních dvou třetinách Ocelářům moc nedovolili a vedli 2:0, ve třetím dějství se ale obraz hry změnil. „Šli po nás, snížili a byli jsme pod tlakem. Už to bylo jen o tom ubránit to, naštěstí jsme to zvládli, v závěru dali třetí gól a ten rozhodl,“ odfrkuje.

Potvrdí Plzeň stoprocentní bilanci v sedmých zápasech?

Času na odpočinek moc není, už v neděli Západočeši vyrazili zase zpátky pod Javorový. „Takže den budu trávit v autobuse, ale s tím se musíme vyrovnat. Máme výborného autobusáka, který nám cestu ještě trošku okoření. Už se tam těšíme,“ usmívá se Jan Kovář.

Sedmý zápas? Bude to velká bitva, tuší Polanský

Plzeň má se sedmými zápasy fantastické zkušenosti. Hrála jej už šestkrát a pokaždé zvítězila, naposledy v letošním čtvrtfinále proti Olomouci vydřela výhru 3:2. „Doufám, že to potvrdíme a vyhrajeme,“ přeje si produktivní útočník před rozhodujícím soubojem.

Zaspali jsme, mrzí Polanského. A sedmý duel? Pro hokejistu není víc >>

„Sedmé zápasy jsou trošku něco jiného, máte to v hlavách jinak nastavené. Je to však důvod, proč hokej hrajeme. Nemáme proč být nervózní nebo ustrašení. Oba týmy budou nachystané a férově se rozhodne, kdo je lepší,“ těší se Kovář na pondělní rozuzlení.

Sestřih 6. semifinále HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz