Kovář se upsal Zugu, ale myslí na NHL: Kdyby mě někdo chtěl, tak jdu!

Foto: Alena Zapletalová

Potvrzeno! Jan Kovář naplnil předpoklady a už má jasno o dalším angažmá. Pokud v určitém termínu nedostane nabídku z NHL, bude písecký odchovanec hrát za švýcarský Zug. "Podepsal jsem roční smlouvu a moc se tam těším," povídá spokojeně.

NHL 20

Tenhle scénář se v uplynulých dnech rýsoval a hokej.cz v tomto duchu informoval, teď už otazníky zmizely. Kovářův přesun do NLA by mohl zhatit jen zajímavý návrh ze zámoří. "Kdyby mě nějaký klub NHL chtěl, šel bych do toho. Uvidíme," hlásí. Když ne, naplno se bude soustředit na povinnosti v Zugu. "Lidé z klubu mají svoji vizi, která se mi strašně líbí," dodává.

Prozradíte, jak to s případným odchodem do NHL máte?
Ve smlouvě je určitá klauzule o uvolnění. Mám tam datum, do kterého by mě museli pustit.  Ale zatím nic nepřišlo. Je pravda, že se něco objevilo. Ovšem bylo to smetené ze stolu.

Co by vás muselo přesvědčit, abyste znovu vyrazil bojovat o NHL?
Kdyby mě někdo chtěl, šel bych za každou cenu. Pokud by nějaký klub nabídl smlouvu a chtěl mě, tak bych to udělal.

Loni jste na tom měl podobně, bohužel jste však neuspěl. Neodradila by vás zkušenost z New York Islanders a pak z Bostonu?
Tenkrát to prostě nevyšlo, dost mě to obohatilo. Myslím, že teď bych asi věděl, do čeho bych šel. Ale pokud žádná smlouva není, tak to neřeším.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Berete to tak, že byste nerad zahodil poslední šanci na NHL?
Loni jsem sice měl špatné hokejové období, ale v Americe se mi strašně líbilo. Kdyby přišla ta možnost, šel bych znovu. I za cenu, že bych se třeba mohl znovu spálit. Ve smlouvě s Zugem mám možnost v NHL podepsat. Nebudu říkat, kdy přesně termín je. Ale ten bod ve smlouvě mám.

Měl jste nějaké kontakty s NHL? Ozvali se vám nebo agentovi někteří zájemci?
Co mám informace, něco bylo. Ale jeden člověk v tom klubu to shodil ze stolu. Škoda, ale tak to je.

O který klub šlo?
Tohle bych nerad ventiloval. Kdybyste se ozval agentovi, asi k tomu bude mít co říci. Ale já to nechci komentovat.

Když to vezmete zpětně, co vám loňská zkušenost s bojem o NHL dala?
Myslím, že hodně. Hlavně mi to strašně pomohlo psychicky. I když to nebylo nakonec dobré, od všeho tady jsem si odfrknul. Amerika mi vrátila chuť do hokeje, zase jsem se těšil na každý nový den v práci.

Před rokem jste potvrdil, že vás neláká pokračovat v KHL. Platí pořád, že Rusko už ne?
Takhle bych to neřekl. Netvrdím, že do KHL v životě nepůjdu. Vůbec ne! Je možné, že příští sezonu strávím ve Švýcarsku a pak třeba vyrazím zase do Ruska.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Co rozhodlo, že jste si vybral švýcarský Zug?
Třikrát jsem seděl s generálním manažerem, dvakrát s hlavním trenérem. Moc se mi to líbilo. Nedávno jsme se jeli do Zugu podívat s manželkou. Když jsme byli s lidmi z klubu na večeři, žena mi poté povídala, že to jsou lidi, jako bychom je znali celý život. Máte si s nimi co říci, všechno dává smysl. Mají nějakou svoji vizi, která se mi strašně líbí.

Švýcarská liga patří k nejlepším v Evropě. Bude to zase výzva, co říkáte?
V soutěži hraje hodně cizinců ze zámoří i z Evropy, kteří mají vysokou kvalitu. Každý tým má cizince hodně nabité. Ani se nemusíme bavit o tom, jak švýcarský hokej stoupá. Počítám s tím, že úroveň ligy bude výborná.

Ve švýcarských médiích se psalo, že byste měl patřit k nejlépe placeným hráčům NLA.
Není to pravda. Také jsem si ten článek přečetl a trošku se zasmál. Hned jsem to posílal generálnímu manažerovi, že za těch podmínek to podepíšu... Né, vůbec. Vymyšlená částka.

Mělo jít o roční plat 900 tisíc švýcarských franků.
Je to škoda (směje se). Ale není to tak.

Kdy se v klubu máte hlásit?
Někdy kolem 26. července. Je to podobné jako u nás.

Stihl jste po mistrovství světa dovolenou?
U moře jsme nebyli. Jen jsme s manželkou zajeli na pár dní do Paříže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz