Kovář zase v repre: Byl jsem zvyklý jezdit víc. A vzpomíná, jak po něm šel Rulík

Jan Kovář | Foto: Jan Beneš, Český hokej

Dlouhé roky představoval reprezentační jistotu. Jan Kovář v další nominaci? Asi tak pravděpodobné, jako že zítra vyjde slunce. Od neúspěšné olympiády ale jeho vytížení v národním týmu pokleslo. „Byl jsem zvyklý jezdit víc,“ přiznává Kovář z kempu před Švédskými hrami.

„Oboje má svoje plusy a mínusy. Ale je dobré změnit prostředí a nasát novou atmosféru,“ hlásí ofenzivní opora švýcarského Zugu.

Do českého trikotu se nasouká přesně po roce: loni v únoru se v Malmö gólem a nahrávkou podškrábl pod celkové třetí místo. „Od té doby tady nastaly změny,“ přikývne Kovář v narážce na nový trenérský štáb.

V pondělí a úterý už při drilu v holešovické aréně poslouchal pokyny Radima Rulíka. Stejně jako před lety v plzeňské mládeži... „Vybavuju si to. Měl nás jako juniorku, to si podle mě pamatují všichni,“ vzpomíná.

„Vybavuju si to. Měl nás jako juniorku, to si podle mě pamatují všichni.“

„Měl jsem štěstí, že po mně šel a chtěl ze mě vymačkat maximum. Byl na nás tvrdý, ale férový,“ pokračuje Kovář. Rulík zkušeného útočníka osobně lanařil ve Švýcarsku, společně řešili taktické náležitosti.

A zatímco prosincovou pozvánku zhatily zdravotní trable, tak teď už nominace klapla. „Jde o to, aby si vyzkoušel systém, který chceme hrát. Je to takový trochu agresivnější styl, než tady byl dříve,“ předesílá Rulík.

Kovář ho alespoň z tribuny nakoukal při předchozím podniku Euro Hockey Tour v Curychu. „Je takový víc český, aktivní hokej je nám bližší. I diváci mají radši, když jdete vyhrát a ne jen neprohrát,“ vítá současný projev reprezentace.

„Určitě nemládnu, ale cítím se dobře. Snad odehraju dobrý turnaj,“ doufá Kovář, který společně s Martinem Růžičkou obstará vůdcovské schopnosti.

Jiné známé tváře už se mezitím posunuly z ledu na střídačku. Příklad? Tak třeba Tomáš Plekanec. „Když už trénují kluci, se kterými jsem hrál, tak to začíná být těžší,“ usměje se Kovář. „Možná znám víc je než některé spoluhráče...“

„Když už trénují kluci, se kterými jsem hrál, tak to začíná být těžší.“

Aby taky ne – vždyť po boku Plekance si vychutnal třeba domácí šampionát v roce 2015. A co nadcházející vrchol reprezentační sezony v Praze? Kovář zvolí klasickou odpověď...

„Vůbec nechci nic odhadovat. Sami víte, jak to je. Bude to taky o tom, kolik hráčů přijede z Ameriky,“ chápe třiatřicetiletý centr. „Všichni, kdo jsou tady, by na turnaji chtěli být. Je to lákadlo.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz