Kovářové do Omsku? Tohle asi neklapne. Jan řeší víc nabídek, Jakub zůstane?

Foto: hcskoda.cz

25. března 2019, 12:14

Václav Jáchim

Na vrcholové úrovni spolu hráli jen v reprezentaci. Jakub a Jan Kovářové nikdy netajili přání, aby se sešli v jednom klubu. Během víkendu ruská média informovala o tom, že by se tak mohlo stát v Omsku. Jenže tahle verze patrně neklapne. Byť na první pohled vypadá hodně zajímavě...

Jan Kovář se naplno soustředí na výkony v Plzni, která svádí tvrdé čtvrtfinálové bitvy s Olomoucí. „Rozhodnutí o jeho budoucnosti nepadlo a dlouho ani nepadne. Honza myslí na Plzeň, nic jiného neřeší," hlásí Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která oba sourozence zastupuje.

Bývalý útočník Magnitogorsku si dal letos od KHL pauzu. Usiloval o NHL, ovšem v New York Islanders ani v Bostonu nedostal šanci. Účastník olympiády 2018 se poté rozhodl zůstat doma a posílil Plzeň. Je zřejmé, že příští sezonu už bude zase všechno jinak, návrat do Kontinentální ligy vypadá reálně.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Ovšem zatím jsou spekulace předčasné. „Není tajemstvím, že o Honzu je z Ruska velký zájem. Má tam skvělé jméno, v KHL hrál výborně," potvrzuje Sivek. Omsk bude mezi uchazeči, nicméně na českého reprezentanta se údajně vyptávali třeba i zástupci Petrohradu nebo Kazaně. O svoji někdejší hvězdu by pochopitelně stáli v Magnitogorsku.

Trošku jiná je situace v případě Jakuba Kováře. Gólman národního týmu po vyřazení z play off od Ufy napsal na svůj instagramový účet: „Sbohem Avto, Navždy zůstaneš v mém srdci." Což leckoho zmátlo. Některá česká média si všechno vysvětlila tak, že Jakub Kovář z Jekatěrinburgu odchází za jiným angažmá.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Pravda, odchovanci píseckého hokeje vypršel kontrakt, nicméně to je asi tak jediná konkrétní informace. „Jakub je špičkový gólman, zájem o něj samozřejmě byl a je," připouští Sivek. Nicméně nejreálněji vypadá, že Kovář v Jekatěrinburgu zůstane. „Během tohoto týdne se objeví oficiální informace. Nevidím žádný důvod k obavám," cituje server championat.ru ředitele klubu Maxima Rjabkova.

Oba bráchové si na společné působení v jednom klubu nejspíš ještě počkají. Možná to klapne až jednou zase doma. V Česku...

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz