Krajánci, nováčci i dvojice z osmnáctky. Dvacítka se chystá do Švédska

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

10. srpna 2018, 12:54

Martin Voltr

Dvě zápasové akce už mají čeští hokejisté do 20 let za sebou, do mistrovství světa už je čekají jen dva turnaje v tradiční evropské čtyřce. K tomu prvnímu zamíří před koncem srpna do švédského Örnsköldsviku.

Nový fanshop

Junioři v půlce července dvakrát zdolali v Brně Švýcary, potom sehráli bláznivý dvojzápas ve Finsku: První duel prohráli vysoko 3:9, v odvetě ale zaváleli a vyhráli 5:1.

„Se čtyřmi ze šesti třetin můžeme být spokojeni. Samozřejmě, po prvním utkání tam bylo dost věcí negativních. Ale kluky jsme dostali z depky, odveta pak byla parádní. Tým se zmátořil a zahrál podle představ,“ hodnotil zkoušku ve Vierumäki hlavní kouč Václav Varaďa.

Varaďa po Finsku: Kluky jsme dostali z depky, odveta byla parádní »

Léto využívá nejenom k testování neokoukaných tváří, ale také k tomu, aby v akci viděl krajánky. „Mluvil jsem s hráči ze zámořských klubů, aby si posunuli odlety a my je mohli využít ještě v dalším turnaji,“ přiznal trenér. I do Švédska jich tím pádem ještě několik vyrazí, byť hlavní esa ročníku jako Nečas, Chytil, Zadina či Kaut už ne.

Za dvacítku si letos poprvé zahraje třeba Jáchym Kondelík, po zranění z Brna je znovu v nominaci Matyáš Svoboda. Nechybí ani Daniel Bukač, jenž čerstvě vyměnil WHL za OHL v týmu Niagara IceDogs. Návrat do reprezentace hlásí brankář Tomáš Vomáčka, jenž utvoří dvojici s mladším Lukášem Dostálem.

Foto: Twitter Leijonat

Dostál je zase jedním ze tří hráčů, kteří si o pozvánku řekli na povedeném turnaji devatenáctky v Curychu – Michael Gaspar i Petr Eret dostanou ve dvacítce vůbec první šanci. Ze zkušenějších domácích tváří jsou konečně k dispozici i David Kvasnička, Jakub Galvas a Jakub Lauko.

Varaďa ale premiérově ukázal taky na dva borce z ročníku 2001, kteří aktuálně reprezentují za osmnáctku na Hlinka Gretzky Cupu. Příležitost zabojovat o šampionát ve starší kategorii dostanou útočný tahoun Jaromír Pytlík a tvořivý zadák Martin Hugo Haš, jenž byl s dvacítkou jako benjamínek na prvním kempu v Salcburku.

Češi se sejdou v pondělí 20. srpna v Berouně, kde budou trénovat až do čtvrtka. Turnaj v Örnsköldsviku, dějišti nadcházejícího MS do 18 let, zahájí v pátek proti Finům, následně je čekají Rusové a na závěr domácí Švédové.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Tomáš Vomáčka (Lincoln, USHL).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Jakub Galvas (Olomouc), Michael Gaspar (Litoměřice), Radim Šalda (Hradec Králové), Daniel Bukač (Brandon, WHL), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko).

Útočnici:
Jakub Pour, Petr Eret (oba Plzeň), Jakub Lauko (Chomutov), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Karel Plášek (Kometa Brno), Ondřej Machala (Pardubice), Kryštof Hrabík, Jan Jeník (oba Liberec), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Jan Hladonik (Třinec), Matyáš Svoboda (Sioux City, USHL), Jan Kern (Dubuque, USHL), Jaromír Pytlík (Vítkovice).

Náhradníci:

Brankáři: Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Daniel Dvořák (Hradec Králové), Dominik Pavlát (Chomutov). Obránci: Ondřej Buchtela (Litoměřice), Jan Dluhoš (Zlín), Filip Bernáth (Karlovy Vary), Matyáš Zelingr (Kladno), Jan Bednář (Liberec), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Josef Myšák (Austin, NAHL). Útočníci: Marek Škvrně (Kelowna, WHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL), Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou), Jakub Navrátil (Přerov), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Jaroslav Dvořák, Filip Jirásek (oba Hradec Králové), Michal Teplý (Liberec), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Adam Kalaj (TUTO Turku, Finsko), Dan Przybyla (Třinec).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Aleš Krátoška a Patrik Eliáš
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Jan Alt
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda
Fyzioterapeut: Martin Výtisk

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Program turnaje v Örnsköldsviku

Pátek 24. srpna:
15:00 Finsko – Česko
19:00 Švédsko – Rusko

Sobota 25. srpna:
12:30 Česko – Rusko
16:30 Švédsko – Finsko

Neděle 26. srpna:
11:00 Rusko – Finsko
14:30 Švédsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz