Král o motivaci juniorů: Máme poslední šanci, jak udělat úspěch

Foto: Martin Voltr

31. prosince 2018, 14:00

Václav Jáchim

(VANCOUVER, od našeho zpravodaje) Mají spoustu talentu, na pažbě triumf z Memoriálu Ivana Hlinky a mnozí hráči parádní příčky v draftu NHL. Ročník 1999 patří v českém hokeji k nejnadanějším za poslední dekádu, teď bojuje na poslední společné akci v mládežnických kategoriích. "Čeká se od nás úspěch, právě v tomhle je také tíha, proč se zatím nedaří," tvrdí Filip Král.

Nový fanshop

Šikovný obránce patří v uvedené skupině juniorů k důležitým pilířům. Nečas, Zadina, Kaut, Kondelík, Machala, Galvas a další společně hodně zažili. Šampionát osmnáctek 2017 skončil smolným vyřazením ve čtvrtfinále s Finskem, teď je tady další velká příležitost. Mezi hráči do 20 let, na mnohem sledovanějším šampionátu.

Máme poslední společný turnaj. Všichni si přejeme úspěch

Síla česká dvacítky zatím zůstává za očekáváním, ale tahle parta kluků je ještě tady. Sice ve skupině dvakrát padla a zoufale jí nešla koncovka, za což leckdo juniory odepsal. Nicméně pokud Češi zvládnou zápas s Dány, to hlavní pak přijde ve čtvrtfinále.

Bitvy o všechno mohou pomoci rozhodnout vzájemné vazby. Bojovnost, odhodlání, týmový výkon. Letošní dvacítka v minulosti tohle všechno ukázala. "Než jsem odjel do přípravného kempu, na kluky jsem se hrozně těšil. A myslím, že to takhle měli i všichni ostatní," přiznává Král. "Jelikož jsem byl zraněný,nemohl jsem se zúčastnit letních akcí. Většinu hráčů jsem tím pádem neviděl od minulých Vánoc, kdy jsme byli na šampionátu v Buffalu," připomíná.

Foto: Martin Voltr

Někdejší obránce Komety Brno, jenž druhým rokem válí za Spokane Chiefs, je vděčný za další mistrovství světa. "Je to super, že můžeme být spolu. Strávili jsme další Vánoce, budeme pohromadě přes Nový rok. Náš ročník 1999 se zná od šestnáctky, hodně jsme spolu prožili. Máme dobrou partu. Moc dobře víme, že to je pro nás poslední turnaj v mládežnických reprezentacích. Všichni si moc přejeme, abychom udělali nějaký úspěch."

Víme, že je třeba hrát naši hru. V klidu, ne se stresovat

Dosavadní výsledky i výkony vázly, Češi vědí, že se musejí zlepšit. "Hlavně potřebujeme dávat góly. Tlačit se do brány a mít důraz. Pokud se prosadíme, tak to bude jednoduché. Doufám, že vyhrajeme," říká před silvestrovským duelem s Dány. Na přesné zakončení bude podle něj platit hlavně jednoduchost. "My si tam moc nahráváme, někdy chceme hrát na krásu. Přitom hokej je jednoduchý. Stačí vystřelit a dát gól," doplní.

Po porážkách s Ruskem a Kanadou není dvacítka v ideálním rozpoložení. "Je tam určitý tlak, že se musíme prosazovat. Dobře víme, že to s Dány potřebujme prolomit," souhlasí. Smyčka se trošku utáhla, junioři to musejí ustát. "Víme, že je třeba hrát naši hru. V klidu, ne se stresovat. V minulých zápasech nám chyběla střelba, to byl podle mě hlavní důvod, proč jsme nedávali góly. Pokud tohle zlepšíme, zvládneme to."

Král by si v letošní sezoně rád zvedl náladu, dlouho byl totiž zraněný. "Hraju něco přes měsíc a půl. Nebylo to jednoduché, na mistrovství světa je to něco jiného než ve WHL. Pamatuju si, jak jsem po pauze nastoupil za reprezentaci v přípravě proti Američanům. A první třetina byla v porovnání s WHL hodně jiná. Sto a jedna," směje se. "Teď už je to lepší, věřím, že bude i nadále. Potřebujeme získat postup a pak se připravit na čtvrtfinále," dodává závěrem.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz