Král vychytal lídra Chance ligy: Jeden z nejlepších zápasů v životě!

Foto: Luboš Vácha

Nečekané, fantastické. Řadu superlativ sneslo sobotní vítězství Benátek nad Jizerou s věkovým průměrem 19 let (!) na ledě jihlavské Dukly, vedoucího týmu Chance ligy. A stejná superlativa mohla mířit k výkonu Daniela Krále, brankáře reprezentační osmnáctky.

Aplikace Tipsport extraligy

Král je na těžké šichty poměrně zvyklý. Vždyť v mládeži mnohdy chytal o kategorii výš a zejména mateřský Havlíčkův Brod na něm dříve hodně stál. Jenže mezi dospělými teď nastoupil teprve ke třetímu soutěžnímu duelu v kariéře.

A ještě to radši zopakujeme: Stál v zádech týmu s věkovým průměrem lehce přes 19 let.

Čelil 55 střelám na bránu.

A stejně slavil vítězství!

Byl to váš životní zápas? Nebo jeden z životních?
Určitě to pro mě byl jeden z nejlepších zápasů v životě. Strašně jsem si to užil. Byl jsem rád, že jsem dostal tu šanci, a myslím, že jsem předvedl dobrý výkon. Jsem strašně rád, že to takhle nakonec dopadlo.

Jihlava na vás měla 55 střel. Odpovídá počet tomu, jak pro vás byl zápas skutečně náročný?
Jo, byl hodně náročný. Ve třetí třetině už na mě byla znát i únava a pak jsme ještě šli do prodloužení, kde jsme hráli oslabení. Tam nás pěkně vařili a měli jsme namále. Přijeli jsme s hodně mladým týmem a Jihlava má naopak hodně zkušený. Čekali jsme, že takhle nějak bude zápas probíhat, ale říkali jsme si, že z toho minima šancí musíme využít co nejvíc. A nakonec se to povedlo.

„Věděli jsme, že musíme hrát na krev a bude to strašně těžké. Charakter týmu se rozhodně ukázal.“

Jenom Matěj Pekr na vás vypálil čtrnáctkrát, což je neuvěřitelné. On je přitom vyhlášeným střelcem. Věděl jste o něm?
Věděl. Před zápasem vždycky máme video a trenéři nás upozorňovali, že tam mají dobré střelce. Ukazovali nám videa zrovna na Pekra, že má výbornou střelu a máme si ho hlídat.

Byl jste podobně připravený i na nájezdy?
Čekal jsem spíš jiné hráče, ale mně je jedno, kdo jede. Snažím se to prostě chytit. Vždycky se snažím hráče co nejvíc vybruslit a nalákat.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Když hráči Dukly vystřelili, dali gól. Když šli do kličky, chytl jste jim ji. Přišlo mi, jako by to oni do konce nájezdů skoro nepochopili…
Máte pravdu, přesně jak říkáte. Na nájezdy si víc věřím do kličky a přesně jsem věděl, že když budou střílet, budu s tím mít větší problémy.

Nakonec nádherně rozhodl šestnáctiletý Tomáš Cibulka – nejnovější hráč v kabině…
Když šel na nájezd, tak jsem mu hned říkal, ať udělá to, co dělá na tréninku. Že to dá. On říkal: Jo, jo. A nakonec to udělal krásně! Jeden ze dvou nejmladších hráčů… Byli jsme všichni moc rádi, že se mu to takhle povedlo.

Ukázalo vaše vítězství v takřka juniorské sestavě na velký charakter týmu?
Jo, věděli jsme, že musíme hrát na krev a bude to strašně těžké. Charakter týmu se rozhodně ukázal. Dali jsme najevo, že i s takhle mladým týmem můžeme hrát s každým, když budeme všichni hrát na sto procent.

Coby odchovanci Havlíčkova Brodu se vám v Jihlavě chytá speciálně?
Odchytal jsem v Jihlavě spoustu zápasů a vždycky se mi tam jakž takž dařilo. Nebylo to pro mě nějak speciální, protože jsem chytal za Benátky, což je něco jiného než chytat derby. Ale cítil jsem se tam dobře.

„Nehrají se mládežnické soutěže a já už jsem nechytal hrozně dlouho. Proti Porubě jsem chytal zápas asi po čtyřech měsících.“

Nastoupil jste ke dvěma zápasům v řadě. Svědčí to o tom, že v Benátkách máte stále lepší pozici?
Všechno to začalo tím, jaká je teď situace. Nehrají se mládežnické soutěže a já už jsem nechytal hrozně dlouho. Proti Porubě jsem chytal zápas asi po čtyřech měsících. Už jsem delší dobu předem věděl, že bych do zápasů měl jít, abych se rozchytal před kempem osmnáctky. Chci moc poděkovat Liberci a Benátkám, že mi daly takovou příležitost. Strašně si toho vážím.

Na osmnáctku se vám po takovém výkonu muselo odjíždět s dobrým pocitem.
Jasně, já jsem se i proti té Porubě cítil dobře. Kluci přede mnou hrajou výborně, blokují střely a hrozně mi pomáhají. Vždycky jsem před takovým zápasem trochu nervózní, ale oni mi pomáhají i psychicky. Za to bych jim chtěl strašně poděkovat, díky nim se cítím dobře.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Jak si teď užíváte reprezentační kemp? Ve Vyškově jste byl i v prosinci.
Hrozně moc jsem se těšil, celý poslední kemp jsem si strašně užil. Bylo to tam fakt super a trenéři, které máme nové, jsou taky super. Fakt jsem byl z toho kempu nadšený. Gólmanům se věnuje pan Fürbacher, kterého jsem znal už z velkých reprezentačních kempů brankářů o prázdninách. Tam jsme se začali víc poznávat, taky mi na kempech hodně pomáhá.

Je ale škoda, že se jinak trenérům skoro nemáte jak ukázat. Tedy jen občas v dospělých soutěžích, ale ne v juniorce ani v reprezentaci.
Tohle je hodně velký problém. Kdyby začala juniorka, trenéři by mohli jezdit na zápasy a viděli by nás. Teď je pro ně problém se dostat i na zápasy první ligy, i když se hraje. Hodně z nás vlastně jenom trénuje. Já jsem čtyři měsíce v kuse trénoval a snažil jsem se, abych dostal zápas. Ale v tréninku mě stejně nikdo jiný neviděl, takže jsem nemohl předvést, co umím.

„Je to pro mě strašná motivace!“

Je už cítit, že se blíží mistrovství světa?
Určitě, je půlka ledna a mistrovství světa se blíží. Už je cítít, že se tým začíná formovat. Samozřejmě se ale těžko odhaduje, jaká pojede na mistrovství sestava. Kluci, kteří hrají v cizině, už odletěli a na kempu nejsou. Bude na trenérech, kolik hráčů z téhle nominace nakonec vyberou.

V brankovišti máte jako hlavní konkurenty Tomáše Suchánka a Patrika Hamrlu…
Jsou to super gólmani a super kluci. Se všemi si rozumíme, nemáme spolu žádné problémy. Já se snažím předvést co nejlepší výkony a snad to nějak dopadne.

Foto: Martin Voltr

Je pro vás velkou motivací zachytat si na šampionátu?
Je to pro mě strašná motivace! Kdykoli ve zbytku sezony dostanu příležitost nastoupit do zápasu, budu se snažit předvádět maximum, a pak už bude na trenérech, jestli se jim budu líbit, nebo ne.

Dokážete si představit, jaké by to bylo naskočit proti Američanům přímo na jejich domácím stadionu, kde celý rok hrají i trénují? Nic víc snad v kategorii osmnáctek neexistuje.
Dokážu, ale… Ti Američani jsou fakt skvělí. Bylo by to něco úplně jiného, než když tady hrajeme naši ligu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz