Král vyhlásil prémie pro vítěze: V Chance lize 750 tisíc, ve druhé lize půl milionu

Foto: Karel Švec, Český hokej

10. září 2018, 19:30

hokej.cz

Prezident českého hokeje Tomáš Král vyhlásil velice lákavé finanční prémie pro vítěze první ligy, která se od letošní sezony hraje pod názvem Chance liga, a třetí nejvyšší soutěže.

Fanshop národního týmu

Chance liga, kterou můžete nově sledovat živě na HokejkaTV, odstartovala už v sobotu. Jejími hlavními favority jsou České Budějovice, Jihlava, Kladno nebo Vsetín. Vítězem se stane lepší z dvojice postupujících do baráže v základní části, přijde si na 750 tisíc korun.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Druhá liga napíše první díl už ve středu, hrát se bude novým systémem. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin – Jih a Východ, Sever a Střed. Ruší se kvalifikace o Chance ligu, nově si to vítězové skupin rozdají na čtyři výhry. Lepší bere kromě postupu také 500 tisíc korun.

„Věřím, že bonusy budou jednou z motivací pro kluby na čele obou tabulek, i když je jasné, že rozhodně nemohou předčit motivaci sportovní.“ 

Pro kluby ze druhé a třetí nejvyšší soutěže jde o velmi zajímavé finanční prémie. „Naše dobré hospodaření nám umožnilo vyhlásit tyto prémiové bonusy pro nejlepší kluby v obou nižších soutěžích,“ vysvětluje pro hokej.cz prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

„Víme, že se hokej nehraje jen na extraligových stadionech a že některé zápasy v těchto ligách mají vysokou sportovní úroveň a pro mnohá města mají i společenský význam. Věřím, že bonusy budou jednou z motivací pro kluby na čele obou tabulek, i když je jasné, že rozhodně nemohou předčit motivaci sportovní,“ doplňuje Král.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz