Král zůstává šéfem svazu. Ve výkonném výboru je nově Jágr!

Foto: Český hokej

20. června 12:27

Marek Hedbávný

Prezidentem Českého hokeje bude nadále – další čtyři roky – Tomáš Král. Rozhodlo se o tom na sobotní volební konferenci svazu. Král byl jediným kandidátem na prezidenta. Žádný z 58 delegátů nehlasoval proti.

partneři českého hokeje

Král je šéfem Českého hokeje od roku 2008. Nyní ho tedy čeká čtvrté volební období. Jeho vrcholem bude domácí mistrovství světa 2024. 

Delegáti na konferenci volili i další členy výkonného výboru. Připomínáme, že mezi delegáty byli zástupci klubů z Tipsport extraligy, Chance ligy i 2. ligy, stejně tak členové krajských výborů Českého hokeje.

Nově zvolený výkonný výbor Českého hokeje

Prezident: Tomáš Král.
Viceprezidenti: Teprve se rozhodne.
Další členové: Marek Chmiel, Jaromír Jágr, Aleš Pavlík, Daniel Sadil, Jiří Šlégr, Libor Zábranský, Petr Bříza, Bedřich Ščerban, Jiří Šindler, Milan Vacke.

Foto: Český hokej

Králova éra v roli prezidenta je spojená především s prosperující ekonomickou stránkou. Platí to i o skončeném volebním období. „Výsledky hospodaření předčily naše očekávání," uvedl Král při svém projevu. Výnosy Českého hokeje se za poslední čtyři roky vyšplhaly na 2,2 miliardy korun, roční výnosy tedy byly o 48 % vyšší než před čtyřmi lety.

Z toho 63 % příjmů pochází přímo z vlastní činnosti Českého hokeje, dotace tvoří v uvozovkách jen 37 %. „To je pro stabilitu našeho počínání velmi důležité. Nejsme odkázáni pouze na státní prostředky," těší Krále.

„Nejsme odkázáni pouze na státní prostředky. To je pro stabilitu našeho počínání velmi důležité."

Dlouhodobě nejrychleji rostoucími investicemi jsou ty do mládeže. Jen v roce 2019 poslal svaz mládeži 154 milionů korun. Investice do výchovy mládeže v klubech se za léta 2016 až 2019 zvýšily o 60 %.

Král v této souvislosti ocenil například projekty Výchova talentované mládeže, Pojď hrát hokej, Týden hokeje nebo Akademie Českého hokeje. A přináší to výsledky: počet nových registrací roste exponenciální křivkou.

„S čím nemůžeme být spokojení, to jsou výsledky reprezentačních výběrů," zmínil Král i negativa uplynulých čtyř let. Češi totiž nezískali na velkých akcích žádné medaile, byť se na olympiádě 2018 nebo na loňském mistrovství světa dostali do semifinále. 

„Koronavirus? Pro příští rok budeme na svazu pracovat s rozpočtem, který bude o patnáct až dvacet procent nižší."

Král v projevu před delegáty připomněl i výborně zorganizované a skvěle navštěvované MS v para hokeji v Ostravě a letošní juniorský šampionát v Ostravě a Třinci. „Kdybychom byli ve sbírání medailí tak úspěšní jako v pořádání turnajů..." posteskl si Král.

Řeč pochopitelně přišla i na koronavirus, který v březnu ochromil Evropu. „Důsledky krize se podle mě budou projevovat ještě hodně dlouhou dobu," myslí si Král. Celková finanční ztráta klubů kvůli předčasně ukončené sezoně dosáhla na 368 milionů korun.

„Stejným problémům čelíme i na úrovni svazu. Pro příští rok budeme pracovat s rozpočtem, který bude o patnáct až dvacet procent nižší," oznámil Král.

Poslední předsedové Českého svazu ledního hokeje

1993–1994: Vladimír Šubrt
1994–2004: Karel Gut
2004–2008: Vratislav Kulhánek
2008–současnost: Tomáš Král

Foto: Vladimír Koča

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz