Králové nadále skládají kádr. Pokračuje loňský lídr produktivity a další

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

13. července 2020, 21:01

Ondřej Mach

Pokud se někoho v příštím ročníku druhé ligy vyplatí sledovat, tak to budou hokejisté Písku. Jihočeský klub prochází v posledních týdnech velkými změnami a místo role otloukánka rázem může útočit na přední příčky tabulky. Králové nyní oznámili další hráče na své soupisce.

Aplikace Tipsport extraligy

A jedná se o významná jména. Pro tým je zřejmě nejdůležitější setrvání nejproduktivnějšího hráče z loňské sezony Lukáše Bednaříka. Třiadvacetiletý útočník přišel do druhé ligy z krajské soutěže, o patro výš se ale neztratil. Ba naopak, ve čtyřiceti zápasech nasázel patnáct branek a přidal 33 asistencí!

Dalším důležitým dílem do skládačky je David Matějka. Ten v průběhu minulého ročníku dorazil z Tábora, kde nebyl spokojen s herním vytížením. A v modrožlutém dresu skutečně pookřál, na 36 bodů za patnáct gólů a 21 asistencí mu stačilo 31 utkání.

Právě tito borci by měli tým táhnout po boku Tomáše Roda nebo Jana Sýbka. V klubu kromě toho pokračují ofenzivní hráči Jan Polata, Adam Novák nebo Martin Koupal.

Nesmíme však zapomínat na obranné řady, bez těch by ani sebelepší útočná vozba nic nezmohla. Jejich hlavní tváří nejspíš bude navrátivší kapitán Martin Parýzek, společně s ním byli zatím potvrzeni čtyři zadáci. Jedná se o Josefa Růžka, Aleše Sudu, Matěje Šafáře a Jana Turka.

V Písku budují mančaft s velkým potenciálem. Klub chce rychle zapomenout na neúspěšný ročník, kdy pod sebou nechal pouze čínský tým Golden Dragon. Příští rok by tabulkové postavení Králů mohlo být zcela odlišné, podaří se Písku naplnit roli černého koně druhé ligy?

Aktuální soupiska IHC Králové Písek

Brankáři: Martin Hauser. 

Obránci: Martin Parýzek, Josef Růžek, Aleš Suda, Matěj Šafář, Jan Turek. 

Útočníci: Lukáš Bednařík, Martin Koupal, David Matějka, Adam Novák, Jan Polata, Tomáš Rod, Jan Sýbek.

Foto: Facebook IHC Králové Písek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz