Krása, všechno šlape, hlásí Kundrátek. Na černou sjezdovku v Davosu nepůjde

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Divokou sezonu uzavře pod vrcholky švýcarských Alp, v nádherném zimním centru, kde pravidelně probíhá prestižní ekonomické fórum. A kam s oblibou jezdí celebrity i hodně movití turisté. Tomáš Kundrátek přišel do Davosu za hokejem, po stěhování z Třince netají maximální spokojenost. „Je to tam moc pěkné. Liga kvalitní, podmínky super. Moc si to užívám," hlásí.

Nový fanshop

Ročník původně začal v čínském Kunlunu, kam se vydal po působení v Nižném Novgorodu. Účastník loňské olympiády se posléze v Číně rozloučil, posílil Oceláře, kde kdysi začínal vrcholovou kariéru. Ovšem záhy znovu zvedl kotvy. Švýcarský Davos hledal zkušeného beka i náhradu za indisponovaného Švéda Nygréna, český zadák nabídku přijal a bleskově naskočil do tamní NLA.

Lyžování máme zakázané. Ale s dětmi bych se projet šel

S odstupem několika týdnů už může srovnávat, v soutěži stihl osm utkání, jeden gól a tři nahrávky. „Hokej je tam nahoru dolů, s častými kombinacemi. Musím říci, že mi to vyhovuje." Pozitiva se týkají také podmínek k práci i osobního života. „Zázemí mají na vysoké rovni, organizace šlape. Pěkné prostředí, krásné místo. Líbí se tam i rodině. Mám to blízko, každý den jsem doma," kvituje.

Okolí láká k zimním radovánkám, ovšem lyžování není zrovna sport, který by si hokejisté mohli během sezony dopřát. „Každý hráč to má zakázané. Ale kdybych se chtěl projet s dětmi, šel bych. Samozřejmě s rozumem, žádné černé sjezdovky nebo něco podobného. Už plánuju, že děti půjdou do lyžařské školky. Na to se hodně těším," povídá.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Proti angažmá v KHL je Švýcarsko bezpochyby změnou, nicméně odchovanec hokeje v Přerově byl spokojený i na východní frontě. „Já tam neměl problém, ženě se také v Rusku líbilo. Nemohu říci nic špatného," zdůrazní. Odlišné je cestování i program zápasů. NLA se týká především víkendů. „Tím pádem je dost času na trénování, určitě to cítím. Fyzička jde nahoru, zlepšuju se každý den."  Také fanoušci jsou hodně bouřliví. „Kam jsme přijeli, všude byla skvělá atmosféra," potvrzuje.

Mám i 28 minut za zápas. Dalo mi to nový náboj

Hokejový Davos patří k nejslavnějším švýcarským klubům, jenomže letos se moc nedaří. Místo ataku na titul nastane nutnost hájit záchranu. „Bohužel, tým je v tabulce níž, než býval zvyklý. Já si to užívám, snažím se přinést herní pohodu a vyhrát každý zápas. Bojujeme. Myslím, že se to trošku zvedlo. Že by tam byl přehnaný tlak, to vůbec. Možná se už připravujeme na zápasy v play out – fyzicky i technicky. Musíme to dohrát do šťastného konce."

Foto: hcslovan.sk, lszphotography.com

Výsledkovou mizérii odnesla klubová legenda Arno Del Curto. Zkušený kouč vedl Davos dlouhých 22 let, teď ovšem stojí na střídačce Lotyš Harijs Vitolinš, v minulosti kolega Olega Znaroka u ruské reprezentace či Petrohradu. „Neznali jsme se, možná jsem ho viděl jen v KHL na střídačce," říká Kundrátek, který ruskou soutěž válel také za Rigu nebo Slovan. „Trenéři o každém hráči vědí, nevezmou si někoho cizího, o kom nemají žádné informace. Já jsem jenom rád, že mě trenér Vitolinš do týmu chtěl. Dává mi hodně prostoru, mívám i 28 minut zápas. Což je dost. Dalo mi to nový náboj."

Za Davos v minulosti úspěšně válela řada našich hráčů. Například Josef Marha, Jaroslav Bednář, Petr Sýkora, Petr Tatíček. Mnozí další. „Klub existuje dlouho, prošlo jím hodně Čechů. Vím, že naposledy tam byl Robert Kousal, předtím jiní kluci. Momentálně jsem tam sám, ale máme českého maséra," zmiňuje bývalého člena realizačního týmu Motoru Petra Práška. Kundrátek v novém mužstvu zapadl okamžitě. „Všechno bez problémů. Z New Yorku jsem znal Andrese Ambühla, ostatní kluci jsou také úplně v pohodě," libuje si. Když slyší dotaz, jestli v Davosu zůstane i nadále, pokrčí rameny: „Mám smlouvu do konce sezony. Co bude pak, to zatím nevím."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz