Krásný dárek pro Peterka. Dva góly za 11 vteřin? Asi to byl osud, říká Roman

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Dva víkendové šlágry, celkem čtyři body do tabulky. Oceláři se v pátek utkali s Pardubicemi, v neděli pak přivítali Mladou Boleslav. Po těsné prohře s Dynamem si hráči s drakem na prsou spravili chuť, když zvítězili 5:0. Velkou radost mohl mít především sportovní manažer Ocelářů Jan Peterek, který v den vítězství nad Bruslaři oslavil 50. narozeniny.

Fanshop národního týmu

Symbolický výsledek 5:0? A co teprve začátek druhé třetiny, kdy se Oceláři prosadili dvakrát během jedenácti vteřin? Obhájci posledních dvou titulů dali svému sportovnímu manažerovi skvělý dárek.

Dvěma góly se na jasném vítězství podílel slovenský forvard Miloš Roman, který při absenci Michala Kovařčíka zaskakuje na centru druhé formace vedle Andreje Nestrašila a Ondřeje Kovařčíka.

Honzovi Peterkovi jste k padesátinám dali pěkný dárek, že?
Myslím, že ano, že mohl být spokojený. Podali jsme spolehlivý výkon od začátku až do konce, všichni k tomu přistoupili velmi zodpovědně.

Dvě branky během jedenácti vteřin, navíc výhra 5:0, docela symbolické, že?
Ani jsem si to neuvědomil, že ty dvě rychlé branky byly v rozmezí jedenácti vteřin, což bylo jeho číslo. Asi to byl osud. S tím skóre to je ideální stav. (směje se)

Už první třetina byla velmi dobrá, tam mohlo padnout víc branek, že?
Měli jsme šance, Ondra Kovařčík tam trefil tyčku na začátku. Šli jsme si za tím, hráli jsme od začátku velmi aktivně. Myslím, že jsme byli velmi dobře připravení. Škoda, že v první třetině tam nenapadalo více branek, stalo se tak ale ve druhé třetině, takže můžeme být rádi.

„Podali jsme spolehlivý výkon od začátku až do konce."

Dvě branky v zápase jste dal naposledy před osmi měsíci, jakou z toho máte radost?
Je to velká radost, hlavně u té druhé branky. Ondra Kovařčík to výborně zachytil na modré čáře, Andrej Nestrašil pak skvěle tečoval do betonu. Já šel před bránu a puk se ke mně odrazil. Jsem rád, že mi to tam spadlo, důležité jsou ale tři body do tabulky. Zatím to je velmi těsné, každý bod je velmi důležitý.

Šli jste hodně po dorážkách? Vlastně takhle jste dali tři branky.
Tyto detaily a osobní souboje rozhodují v těsných zápasech. S Mladou Boleslavi jsme hráli loni v play off, tam vše bylo o takovýchto malých soubojích a dorážkách. Šli jsme si za tím a jsem rád, že to dopadlo vítězně.

Co říkáte na zákrok Marka Mazance ve třetí třetině, kdy hokejkou odrazil kotouč? A co ta střela z první třetiny?
Všichni na střídačce začali tleskat, bylo to úplně skvělé. Myslím, že tohle může být zákrok roku. To v první třetině jsem já osobně neviděl. Akorát jsem přišel po střídání. Teď už se tomu jen smějeme, dopadlo to dobře. Tohle ale zákrok roku určitě nebyl. (směje se)

„Zápasy s Mladou Boleslavi jsou vždy o bruslení, osobních soubojích, bylo to takové malé play off."

Dal by se duel s Bruslaři přirovnat k utkání play off?
Zápasy s Mladou Boleslavi jsou vždy o bruslení, osobních soubojích, bylo to takové malé play off. Začali jsme tak už v pátek, kdy jsme hráli s Pardubicemi, byl to výborný zápas. V takových výkonech musíme pokračovat. Minulou sezonu jsme s Bruslaři v sezoně prohráli čtyřikrát, vlastně se nám povedlo s nimi vyhrát až v play off. Tyto zápasy jsou vždy těsné a rozhoduje každý gól.

Na hokej chodí čím dál víc fanoušků, jak se těšíte na středeční derby?
Osobně jsem ještě nezažil derby s fanoušky, proto se velmi těším. Když jsem hrával v mladších kategoriích a ta derby sledoval, tak to vždy bylo o emocích, byly to vypjaté zápasy a chodil plný stadion. Tohle můžeme ve středu očekávat.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz