Krejčí: Jágr? Neskutečné, už ve 40 bych nehrál. Kehar se nechtěl upínat

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Desáté kolo Tipsport extraligy si připravilo pikantní duel mezi Rytíři a kohouty. Souboj totiž svedl proti sobě hned tři legendy českého hokeje. Do čela nejproduktivnějších hráčů se po zápase posunul David Krejčí, jenž zaznamenal další dvě přesné přihrávky. Na opačném pólu se bývalého hráče Bruins snažil eliminovat Martin Kehar, jenž litoval těsné porážky.

Fanshop národního týmu

Ještě před zahájením zápasu mezi Kladnem a Olomoucí přišel na řadu ceremoniál, v němž Rytíři přáli legendám. Sedmdesáté narozeniny totiž oslavil Milan Nový a František Kaberle starší. Následně vše směřovalo k úvodnímu vhazování.

Po velmi vyrovnaném střetnutí se ze tří bodů radovali Hanáci, jejichž cesta na sever Čech byla dosti dlouhá.

„Z mého pohledu je to dlouhé cestování, na což zatím nejsem zvyklý. Jsem rád, když si před zápasem odpočinu a chvíli se vyspím. V autobuse se mi to zatím nedaří, musím to nějak vypilovat. Ale proti Kladnu jsme dřeli a nebylo to moc na krásu. Máme důležité tři body,“ vysvětloval David Krejčí.

„Je to jeden z nejlepších bránících útočníků vůbec a je těžké se proti němu prosadit."

Ještě před odchodem za moře, odehrál David Krejčí sezonu právě na Kladně. V juniorech Středočechů zaznamenal padesát zápasů, v nichž zapsal šedesát bodů (23+37). Následně s týmem postoupil do vyřazovacích bojů, kde v šesti duelech posbíral devět kanadských bodů. Tentokrát proti Kladnu nastoupil jako soupeř, ovšem s Olomoucí musel zamířit do Chomutova.

„Hodně jsme proti sobě s Plekym stáli. Je to jeden z nejlepších bránících útočníků vůbec a je těžké se proti němu prosadit. Trochu mě zklamalo, že se nehrálo na Kladně, protože jsem tam strávil jednu sezonu a moc jsem se tam těšil. Bohužel to nevyšlo, ovšem v Chomutově je hezký stadion,“ vzpomínal.

Pokud půjdeme po stopách zápasu. Mora se ujala vedení, když se prosadil Jiří Ondrušek. Avšak po změně stran Kladno přidalo a z vyrovnání se radoval Tomáš Plekanec. Celou situaci se snažil ještě překazit bývalý útočník Bostonu.

„Nesnažil jsem se dojet Plekyho, ale toho druhého, kdyby náhodou dal žabičku. Ale trochu Tomáše znám, takže jsem si myslel, že bude střílet a dal pěkný gól. Bohužel jsem byl na ledě, ale dobří hráči nejdou uhlídat celých šedesát minut,“ popisoval celou situaci.

Oba zkušení borci strávili na ledové ploše nejvíce minut, čímž znovu ukázali, jak jsou pro svá mužstva důležití. Zatímco Tomáš Plekanec byl na ledě téměř dvaadvacet minut, tak David Krejčí tuto metu ještě překročil a přidal k ní sedmnáct vteřin navíc.

„Jsem rád, že tu Jarda ještě je. Neumím si sebe vůbec představit v téměř padesáti letech, vlastně ani ve čtyřiceti."

„Znám trochu Plekyho a vím, co hokeji dává už v letní přípravě. Ale na druhou stranu bylo hodně přesilovek a oslabení, to my oba hodně hrajeme. Musím hrát trochu chytře a snad z tohoto naberu trochu zkušeností. Pak budu v příštím venkovním zápase ještě lepší,“ vracel se k ice timu starších hráčů.

„Jsem rád, že tu Jarda ještě je. Je taková ikona. Ve věku, v jakém je, je až neskutečné, co předvádí. Má přehled a je stále silný a pořád si na něj musíš dávat pozor. Neumím si sebe vůbec představit v téměř padesáti letech, vlastně ani ve čtyřiceti,“ kroutil hlavou nad výkony nestárnoucího Jaromíra Jágra.

Dlouhou dobu se hrálo za vyrovnaného stavu 2:2 a už to téměř vypadalo, že souboj dokráčí do prodloužení. Avšak v čase 57:13 si vzal slovo Jakub Navrátil, který přisoudil vítězství na stranu Olomouce. „Mrzí nás to! Byly to tři minuty před koncem, takže je to těžká porážka. Sezona je dlouhá a nemůžeme se v tom moc babrat. Musíme se ponaučit a jít dál,“ litoval bezradně Martin Kehar.

Dle pozápasových ohlasů se Kladenští na největší hrozbu kohoutů nepřipravovali. Jenomže bývalý útočník Bruins získal další dva kanadské body, čímž se posunul do čela nejproduktivnějších hráčů Tipsport extraligy.

„Nebudu dělat, že nevím, kdo to je, ale člověk se nesmí moc upínat. Už takhle to jméno je velmi velké a dělat ho v sobě ještě větším, to by moc nepomáhalo. Samozřejmě je to hezké a jsem za zkušenost vděčný,“ přemítal sedmadvacetiletý obránce.

„Nebudu dělat, že nevím, kdo to je, ale člověk se nesmí moc upínat."

„Přijde mi, že naše výkony už nějak vypadají a snesou větší parametry. O to více to mrzí. Proti Olomouci jsme mohli urvat nějaké body, ale znovu opakuji, že se v tom nemůžeme nikterak nořit,“ hledal rozdíly oproti začátku sezony. Vždyť Rytíři v posledních duelech začali pravidelně sbírat body a pomalu se odlepili od dna tabulky.

Kladenský odchovanec neoblékl jiný dres než mateřského klubu. A tak uvítal cennou zkušenost s přesouváním do Chomutova. „Ono mě neubude. Byl jsem celou dobu doma, na Kladně. Zase je to nová zkušenost. Je to škoda pro naše fanoušky, ale já před nimi smekám, protože je tu narvaná tribuna kladenských fans. To je pecka, protože sem jezdí takovou štreku,“ děkoval příznivcům.

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz