Krejčí o Pastovi i hitech: Když po mně půjdou, vrátím to!

Foto: Martin Voltr

27. září 20:35

Josef Prášek

V každém zápase zatím skóroval. David Krejčí ale na ledě také ukazuje, že se nebojí zapojit do šarvátek nebo srazit protihráče. „To jsou návyky z NHL,“ komentoval svůj hit proti Liberci.

Fanshop národního týmu

„Já to nevyhledávám, ale když tam je hráč, tak ho v zámoří musíte dohrát. Pokud to neuděláte, tak vám to kouč druhý den ukáže. Takže proč ne,“ vysvětlovala hvězda Olomouce.

Chvíli před sestřelením soupeře na něj byla sekera. Mstít se ale vyloženě nechtěl.

„To ani ne. Někdy mě to nakopne a mám to i občas rád. Když po mně půjdou, tak já půjdu po nich zpátky,“ vzkázal na dálku všem protihráčům.

„Já to nevyhledávám, ale když tam je hráč, tak ho v zámoří musíte dohrát."

Proti Liberci se opět prosadil…

Ve druhé třetině mu připravil branku na zlatém podnose Jan Káňa. Byla půlka zásahu právě Káni?

„Já si nechám celý gól,“ vtipkoval před novináři. „Jo, byla to suprová nahrávka, já tam jenom dal hokejku. V první třetině mi nahrál dokonce na samostatný nájezd, tak jsem rád, že jsem mu to pak oplatil.“

Díky tomu zapsal už sedmý gól v sezoně, je nejlepším střelcem ligy.

„Když se podíváte na moje čísla v NHL, tak mám více nahrávek. Ale nešel jsem do sezony s tím, že budu hlavně nahrávat nebo naopak,“ vykládal borec, jenž má v NHL v základní části 515 asistencí.

„Prostě jdu připraven na sto procent do zápasu a když je šance, tak se snažím dát gól. Teď to vychází na mě, ale to se otočí a bude to tam padat zase jiným,“ dodal.

„Nešel jsem do sezony s tím, že budu hlavně nahrávat nebo naopak."

Reagoval na jeho skvělou formu i jeho bývalý parťák z Bostonu David Pastrňák? „My se o tom moc nebavíme. I když dá on v NHL nějaké góly, abychom to holt nějak nezařekli,“ odpovídal.

„V kontaktu jsme furt, ale bavíme se úplně o jiných věcech,“ objasnil kamarád Pastrňáka.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Krejčího Olomouc má zatím z šesti duelů deset bodů. Letos jde vidět, že Hanáci mohou dojít dál než dříve.

„Dokážu si teď tvrdit, že znám kluky a vím, co od nich čekat. Je to lepší a lepší,“ chválil si spolupráci se spoluhráči.

Rozdíl oproti NHL ale komentovat moc nechtěl. „Nějak bych to nerozebíral. Tady jsou šikovní hráči, hrají tady i Kanaďani nebo borci z NHL. Mně ten rozdíl nezajímá ani, já si vždy hrál svoji hru a snažím se připravovat na sto procent.“

„Manželka je spokojená, chodí na procházky s dětmi. Pak přijde a řekne mi, kde byla. Líbí se jí tady."

A když zrovna nehraje zápasy nebo nemaká na ledě, tráví chvíle s rodinou.

Přesně tak, jak si přál, a hlavně kvůli čemu se vracel.

„Manželka je spokojená, když je ještě hezky, tak chodí na procházky s dětmi. Pak přijde a řekne mi, kde byla. Líbí se jí tady. Někdy jsou děti u babičky nebo dědy. Určitě jsou spokojení,“ pravil závěrem Krejčí.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz