Krenželok: Není to jako v minulých letech, ale pomalu jdeme nahoru

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Souboj Bílých Tygrů s olomouckými kohouty z hlediska průběhu nezklamal. Svěřenci trenéra Filipa Pešána opět dobývali branku Branislava Konráda o sto šest a Mora čekala na chyby. Souboj nakonec rozuzlily až samostatné nájezdy, ve kterých perfektně provedenou kličkou rozhodl Lukáš Krenželok.„Brankář tentokrát trochu povyjel, takže jsem mohl kotouč zasunout k tyči. Zaplaťpánbůh za dva body," prozradil útočník liberecké elitní formace.

Nový fanshop

Zápas to byl vyrovnaný. Tedy výsledkově. Opticky byli aktivnější domácí, ale v aktuálním ročníku jim efektivní koncovka prozatím dělá potíže. I kvůli tomu a výbornému výkonu hostujícího brankáře zápas došel až do samostatných nájezdů. V těch se ve druhém pokusu postavil do středového kruhu Lukáš Krenželok a vyšvihl perfektní kličku.

„Dělám to takto pokaždé. Zkusil jsem to i v Litvínově, kde brankář stihl proti puku vystrčit beton. Tentokrát byl Konrád víc vyjetý, takže mi nechal prostor u tyče a kotouč se mi povedlo zasunout," popisoval střelec rozhodující branky. Jeho gól potvrdil milimetrovou ranou ještě Tyler Redenbach a když Roman Will suverénně vychytal všechny čtyři olomoucké střelce, Tygři mohli slavit zisk bonusového bodu.

„Každá výhra nám pomůže. Je jen dvoubodová, ale pořád se počítá. Začínáme se pomalu dostávat nahoru, sice jsme nezvládli zápas se Zlínem, kdy jsme se sami trochu srazili dolů, ale jsou k vidění dobré věci. Vidíme, že něco funguje a že máme na čem stavět, i když to není jako v předchozích letech," pokračoval Krenželok.

Tomáš Havlín: V současné chvíli je dobrý každý bod

Mladičký tým začíná nabírat na síle, což potvrdil i první extraligový gól vynikajícího mladíka Tomáše Havlína. Opřít se může hlavně o domácí led, kde doposud prohrál ze sedmi zápasů jen jeden. „Je to těžké. Série se může zlomit a začne se nám dařit zase venku a budeme ztrácet doma. Potřebujeme bodovat v každém zápase. Nemůžeme se spoléhat jen na domácí prostředí, je to zrádné. Když u soupeřů prohráváte, jste na domácím ledě o to víc pod tlakem. Nesmíme dělat chyby a pomalými krůčky se můžeme v tabulce dostávat výš a výš."

V říjnu čeká Bílé Tygry ještě jedno extraligové utkání, narazí na Mladou Boleslav. V derby můžou fanoušci očekávat velký počet osobních soubojů i řadu vypjatých momentů, jako tomu bývá zvykem. Také bude zajímavé sledovat, jestli družina Filipa Pešána dokáže potvrdit body z posledních dvou utkání u soupeřů. I když k nim vždy musel dopomoct až nastavený čas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz