Krenželok o návratu, jízdě Vítkovic i brněnské dýmovnici: To se nedělá!

Lukáš Krenželok a Jan Bernovský | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

3. prosince 2022, 14:01

Adam Bagar

Vítkovice proti Kometě natáhly obě parádní série – bodovaly už potřinácté v řadě, doma i ve dvanáctém utkání sezony. Po suverénním výkonu a vítězství 4:1 se už navíc dotáhly na vedoucí Pardubice.

„Je to příjemné. Určitě je lepší hrát nahoře, než být někde dole,“ usmívá se kapitán Lukáš Krenželok. Ten skvělé výkony svého týmu sledoval převážnou část dosavadního průběhu sezony pouze z tribuny.

„Když se vyhrává, tak se to dobře sleduje. To jsem zažil málokdy, líbilo se mi to,“ pokyvuje Krenželok, jenž se do extraligového kolotoče vrátil minulý týden po dvouměsíční přestávce způsobené zraněním.

„Dva měsíce jsem nehrál, nebylo to úplně příjemné. Člověk sice trénuje, ale zápas je něco jiného. Jsem teď ve čtvrté lajně, ale beru cokoliv, jen ať se vyhrává. Jsem rád, že jsem zpět,“ prozrazuje Krenželok.

Po návratu hraje vedle Rostislava Marosze, dva zápasy pak s nimi hrál Vojtěch Lednický a dva Jan Bernovský. Proti Motoru, Energii a na Kladně ještě vyšel bodově naprázdno, ale s Kometou už se trefil.

Lukáš Krenželok hned v čase 2:16 otevřel gólový účet zápasu a zapsal první trefu v sezoně. „Kluci to udělali parádně. Berny mi to dal, byl jsem sám a moc tam jiná varianta nebyla, než udělat kličku,“ líčí.

„Pomůže to i psychicky,“ přiznává 39letý útočník, který se zápas od zápasu cítí lépe a lépe. „Fyzicky už se to začíná hodně zlepšovat. Nebylo to nejhorší, ale není legrace se do toho zase zpátky dostat.“

Vítkovice sice po bleskově vstřelené brance hned inkasovaly, ale pak jim vedení vrátil Petr Fridrich a od druhé části už na ledě dominovaly, což jim přineslo další domácí triumf – tentokrát 4:1 nad Brnem.

„Odehráli jsme dobrý zápas. Hrajeme poctivě, nevynecháme žádný puk, nenecháme tam nic ležet, snažíme se makat od začátku do konce a vyplácí se nám to,“ těší jej už třináctý bodový zisk v řadě.

Kaňkou na povedeném pátečním večeru v Ostravar Aréně byla snad jen dýmovnice, která se během třetí třetiny objevila v brněnském kotli a znepříjemnila závěr jak hráčům na ledě, tak také fanouškům.

„Bylo to nepříjemné, trošku nás to štípalo v nose. Ale stalo se to chvíli před koncem, takže jsme to vydrželi. Každopádně se to nedělá,“ má jasno Krenželok, který teď už vyhlíží další utkání pod Ještědem.

„Jdeme zápas od zápasu. Teď zapomeneme na to, že jsme vyhráli a jdeme se chystat na nedělní střetnutí. Jedeme do Liberce podat stejný výkon a věřím, že to zase dokážeme,“ uzavírá odhodlaně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz