Krenželok po prvním gólu: Puk si schovám v pokojíčku u rodičů. Kolik bude platit?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

28. října 2018, 19:22

Jan Šimek

63 utkání čekal na svou premiérovou extraligovou branku. V 64. duelu to přišlo. Vítkovický obránce Daniel Krenželok šťastnou trefou pomohl k vydřenému vítězství Ostravanů nad Pardubicemi v poměru 3:1. Navrch přidal asistenci.

HokejkaTV

Jak viděl svůj premiérový extraligový zásah? „Byl to náhodný gól. Popravdě jsem ani nevěděl, jak vystřelit, tak jsem zkusil jen trefit bránu někam nad beton, ať se to třeba někam odrazí a kluci by to mohli dorazit. Nakonec to tam propadlo. Bylo to štěstí,“ přiznává mladý obránce Vítkovic.

Cenný puk, s nímž dosáhl první branky v nejvyšší soutěži, už má schovaný. „Kluci mi ho vzali,“ potvrzuje. Kam si ho vystaví? „Asi k rodičům do pokojíčku, kde jsem bydlel. Mám tam už první gól z první ligy a taky z Kanady, takže asi půjde za nimi,“ prozrazuje.

Samozřejmě ho čeká i povinná platba do týmové kasy. „Určitě mě to něco stát bude. Myslím, že je tam tisícovka nebo dvě. Celkem drahý gól,“ usměje se. Velkou školou je pro mladého obránce Jan Výtisk, se kterým hraje v první obraně.

„Hraje se mi s ním super, protože má strašně moc zkušeností a každý den mě učí. Jsem za to rád, protože mi na ledě pomáhá komunikací. Pořád na mě řve, co mám udělat. Pro mě je pak zápas o padesát procent lehčí, protože vím, co mám dělat s pukem,“ oceňuje svého parťáka.

Co mu vousatý vítkovický bojovník řekl k premiérové trefě v Tipsport extralize? „Dobrý gól. Nic víc,“ hlásí jedenadvacetiletý mladík. Ten měl nakonec prsty i ve vítězné brance Jana Schleisse.

„Životní výkon,“ směje se Krenželok. „Ne, holt jsem sváteční střelec. Doufám, že svátků bude víc a my v nich budeme hrát zápasy. Utkání se nám celkově povedlo, protože jsme všichni bojovali. Není to o tom, jestli boduji. Od toho tam nejsem. Góly a asistence jsou pro mě jen plus,“ uvádí na pravou míru.

Vítkovice v utkání dlouho vedly 1:0, na začátku třetí části ale Dynamo srovnalo. Ostravané pak dvěma zásahy získali vedení zpátky. „Šance byly na obou stranách, oba gólmani zachytali dobře. Pardubice se do nás snažily tlačit a dát vyrovnávací gól, což se jim povedlo, ale my jsme pak začali hrát svou hru, kterou jsme předváděli předtím. Spadlo nám to tam,“ pochvaluje si.

Ubojovaná výhra vítkovickému celku, který sužuje střevní chřipka, velmi pomůže. „Pardubicím jsme odskočili. Získali jsme tři body, což nás posune v tabulce výš. Hráli jsme v oslabené sestavě, ale mladí kluci se s tím ale popasovali dobře. Ve středu jedeme na Spartu, kde musíme urvat další tři body,“ velí Daniel Krenželok.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz