сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Krenželokova facka a 26 nájezdů. Ve Vítkovicích se měnily rekordy

Aleš Stezka a Michal Gut | Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Souboj Vítkovic s Litvínovem orámovaly dva rekordy. Už v desáté sekundě otevřel skóre domácí Lukáš Krenželok, který vstřelil nejrychlejší gól Ostravanů v samostatné české lize. Oba celky se pak postaraly také o extraligový zápis, když jely celkem třináct sérií nájezdů, které rozsekl až hostující Michal Gut.

Někteří fanoušci v Ostravar Aréně se ještě nestačili ani pořádně usadit, když je rozjásal Lukáš Krenželok. „Puk letěl vzduchem, šel jsem do brány, přetlačil jsem jejich obránce a plácl do toho,“ popisuje vítkovický kapitán.

Psal se čas 0:10 – v samostatné české lize ještě Ostravané dřív neskórovali. Krenželok překonal rekord Romana Kaděry, který se v sezoně 2002/03 trefil po třinácti sekundách. Tehdy byl u toho na ledě už také Krenželok.

„Letí to, co k tomu říct... To už si člověk ani moc nepamatuje. Vůbec by mě nenapadlo, že jsem překonal klubový rekord. Je to fajn, ale raději bych bral vítězství a nechal Káďu v tom, ať to pořád drží,“ přiznává 39letý útočník.

Zatímco před více než dvaceti lety Vítkovice zvítězily nad Litvínovem 3:0, tentokrát přes skvělou první třetinu, v níž soupeře přestřílely vysoko 20:5 a vypracovaly si dvoubrankový náskok, braly jenom bod po výsledku 2:3.

„Dostali jsme hned na začátku facku. Nezačali jsme vůbec dobře a prvních dvacet minut bylo od nás ospalých. Pak jsme si ale řekli, abychom se probrali, a začali jsme hrát lépe,“ těší litvínovského forvarda Nicolase Hlavu.

Ten v pátek řídil hattrickem výhru Vervy 8:1 na Hané a aktivní byl i ve Vítkovicích, kam se chemici přesunuli rovnou z Olomouce. „Tam jsme přijeli v den zápasu a vstup měli dobrý. Možná jsme měli jet v pátek domů,“ culí se.

Litvínov využil dvě přesilovky a dotáhl duel až k nájezdům. Těch viděli fanoušci hned 26! „Tak dlouhé nájezdy jsem ještě nezažil,“ pátrá v paměti Hlava. Aby taky viděl, když jde o nový rekord v základní části celé extraligy.

I sám Hlava se dvakrát rozjel na Aleše Stezku. Zatímco ve čtvrté sérii uspěl, v deváté už ne. „Led už pak nebyl tak kvalitní, a tak člověk nechce nic vymýšlet a chodit do nějakých kliček, aby mu nepřeskočil puk,“ líčí Hlava.

„Ale Michal Gut pak udělal kličku a dal góla. Ukázal, jak se to dělá,“ říká na adresu střelce, jenž rozsekl drama až ve třinácté sérii. „Už asi nevěděli, koho tam poslat,“ směje se. „Ne, samozřejmě je šikovný a zakončil parádně.“

O sérii dřív se na ledě objevil i Lukáš Krenželok, který nájezdy nejezdí. „Ale Miloš (Holaň, pozn. red.) chtěl zkusit leváka. Když dlouho nejste na ledě a pak jedete nájezd, není to nic příjemného. No, asi zase dlouho nepojedu.“

Nejvíc se pochopitelně zapotili gólmani, kteří chytili 19 z 26 pokusů. „Je to hlavně o nich. Myslím, že se předvedli ve velké parádě. Klobouk dolů před nimi,“ chválí Hlava domácího Aleše Stezku i spoluhráče Šimona Zajíčka.

„Měli jsme slíbené volno, teď ho mít nebudeme.“

Ten se blýskl 41 zákroky a výrazně přispěl k obratu chemiků, kteří si z moravského tripu odvezli cenných pět bodů. „Bohužel to pro nás nedopadlo dobře. Měli jsme slíbené volno, teď ho mít nebudeme,“ mrzí Krenželoka.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz