Krupp má v týmu obrovský respekt, přiznává sparťanský kapitán Vrána

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Novým kapitánem Sparty, která má po loňském desátém místě co napravovat, se stal zkušený útočník Petr Vrána, který převzal pomyslné žezlo po Jaroslavu Hlinkovi.

Nový fanshop

Co pro vás znamená, že budete mít na dresu kapitánské céčko?
Je to pro mě velká čest a je skvělé cítit důvěru od kluků. Je to pozice, kdy člověk chce, aby tým šlapal a udělali jsme výsledek. Cítím však, že v šatně je céčko jen písmeno na dresu. Všichni dobře vědí, co mají dělat. Po loňské sezoně si každý uvědomuje, že je potřeba víc makat, takže neřekl bych, že jsem v pozici, kdy bych měl někomu něco říkat. Šatna má spoustu lídrů a zkušených borců. Zatím to funguje, příprava měla nasazení. Když to přeneseme do sezony, tak budeme schopni podávat slušné výsledky.

V přípravě jste ovládli dva turnaje a v základní hrací době prohráli jediný zápas, takže s ní panuje spokojenost?
Od prvního tréninku tam bylo obrovské nasazení, kluci opravdu šlapali. Zaprvé je to tím, že trenér je hokejová osobnost a všichni respektují to, co řekne. Zadruhé je nás tady hodně a všichni se snažili ukázat, co v nich je. Podle toho pak vypadaly výsledky. Ale zase bych je moc nepřeceňoval, některé vysoké výhry neodpovídaly úplně hře, jen nám to tam napadalo. Každý tým byl navíc v jiné fázi přípravy, a to se na tom taky podepíše. Pořád je to jenom příprava, teď je důležité to přenést do sezony.

Nebojíte se trošku toho, že po dobré přípravě přijde horší start?
Myslím, že na to nikdo nemyslí. Samozřejmě se může stát cokoliv, ale i když vám nevyjde začátek, tak to neznamená, že nevyjde celá sezona. Začátek bude těžký, snažili jsme se připravit co nejlépe a budeme se snažit to nastartovat vítězně. Ať se děje, co se děje, musíme mít nasazení jako celou přípravu. Půjdeme zápas po zápase, pak na konci spočítáme body a uvidíme.

Loni jste skončili až desátí, s jakými ambicemi jdete do nové sezony?
Liga je obrovsky vyrovnaná, důležité je dostat se do play off, potom už je to trošku jiný hokej a může to dopadnout jakkoliv. Ale určitě se chceme dostat do play off a ne jako loni loni bojovat do poslední chvíle o předkolo, kdy to bylo opravdu těžké. Psychicky i fyzicky.

Je pro vás velkým lákadlem také účast v Lize mistrů, ve které jste v sezoně 2016-17 došli až do finále?
Když jsme tam byli naposledy, tak se nám podařilo uhrát docela slušný výsledek. Ta soutěž získává na atraktivitě. Bylo by to pěkné se do ní dostat a léto si zpestřit zápasy, které jsou kvalitnější než přípravná utkání. Uvidíme, doufám, že uděláme co nejlepší výsledek a budeme mít možnost si ji pak zahrát. Je to lákadlo. My jsme si to užili hodně, dostali jsme se až do finále a kluci by byli rádi, kdybychom měli možnost to zopakovat.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Novým kapitánem pro sezonu 2018/2019 bude útočník PETR VRÁNA. Ať se v nové roli daří, Havrane! ? #captain #kapitan

Příspěvek sdílený hcspartapraha (@hcspartapraha),Zář 11, 2018 v 4:31 PDT

Poblémem Sparty byla loni i psychika, jste mentálně připravenější?
Poslední sezona probíhala, jak probíhala. Nebylo to lehké pro nikoho, potom se v tom člověk začne plácat... Teď ta příprava měla skvělé nasazení, nálada v týmu je pozitivní. Věřím, že kluci budou chtít udělat výsledek a projeví se to na naší hře.

Jaká je hlavní přednost vašeho týmu? Je to obětavost, která vás v přípravě zdobila?
Věřím, že to bude jeden z našich silných bodů. Kluci do toho v přípravě šli, jak se říká, po hlavě. Budeme se snažit hrát z obrany a být agresivní, abychom ukázali i něco dopředu. Gólmani nám chytali skvěle, tak doufám, že jim to vydrží. Jedinou silnou stránku bych asi nevypíchl, máme jich víc a na tom se to postaví.

A přednosti vašeho nového trenéra Uweho Kruppa?
U něj je fakt cítit, že to hrál. Přesně ví, ve kterých situacích ubrat, kdy zase trošku zatlačit. Zatím to na kluky funguje a působí. Všichni se na něj dívají s obrovským respektem, poslouchají ho a já jen doufám, že to tak půjde dál.

Pamatujete si ho ještě jako hráče?
Že bych si ho přímo pamatoval, jak hrál, tak to ne. Ale to jméno jsem vnímal. Asi všichni jsme sbírali kartičky a věděli, kdo je Uwe Krupp. Je to obrovská osobnost, má velké zkušenosti. Odehrál toho spoustu v době, kdy NHL byla tvrdá a nebylo to jednoduché. Ať už jako hráč nebo trenér, pro nás je to osobnost a má u nás v týmu obrovský respekt.

Máte jeho kartičku?
Abych pravdu řekl, tak vůbec netuším. Pokud najdu krabici se starými kartičkami, tak bych ji tam možná někde našel.

Památný je jeho vítězný gól z roku 1996 ve třetím prodloužení čtvrtého finále proti Floridě, vybavíte si ho?
Zrovna nedávno jsme se na něj dívali. Někdo z mladších kluků o tom nevěděl, tak jsme si ho cestou na turnaj do Ga-Pa pouštěli v autobuse.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz