Krušné chvíle, pak obrovská úleva. Těžko se mi dýchalo, přiznává Will

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberecký brankář Roman Will měl našlápnuto k premiérové nule v letošním play off, ale 127 sekund před třetí sirénou jej zaskočil David Cienciala, jenž poslal čtvrté finále do prodloužení. Do vítězné trefy Tomáše Havlína tak Will prožíval dost těžké chvíle.

Nový fanshop

Jak jste viděl vyrovnávací trefu Ciencialy, který vás nachytal střelou zpoza brány?
To je běžná situace, reagoval jsem na protečovanou střelu, která šla do boční tyčky. Byl jsem bruslí před ní a potřeboval se srovnat, abych mohl reagovat. Činči to udělal chytře. Byl to blbý, špatný gól, ale nějaké musejí padat. Jsem rád, že tenhle byl jediný a vyhráli jsme. To je to jediné, co mě zajímá.

Ulevilo se vám hodně po Havlínově trefě v prodloužení?
To ani nemůžu popsat, jak moc se mi ulevilo. Abych byl upřímný, prožíval jsem krušné chvíle, takže jsem rád, že jsme to zvládli.

Předčasná radost. Havlínův první gól nebyl uznán

Patřily k nim i situace s neuznaným gólem či nájezdem Kvapila?
To jsou věci, které však neovlivním. Ovšem to, že dostanu takový gól, to ovlivním. To jsou chvíle, kdy je i těžko a špatně se mi dýchá. Myslím, že to byl z obou stran výborný zápas, atmosféra taky skvělá. Proto to hrajeme.

Takže jste si v prodloužení ten gól vyčítal?
Těžko se mi dýchalo poslední dvě minuty třetí třetiny a celou přestávku před prodloužením. Mám ale skvělé spoluhráče, kteří mě uklidnili. Věřil jsem, že mi pomůžou se z toho dostat a to se stalo. Na druhou stranu góly padají, a to se stane. Nebudu to na nikoho házet, byla to moje chyba, stala se. Ale vyhráli jsme zápas, což je teď jediné, co mě zajímá.

Roth: Bohužel se to nepřiklonilo na naši stranu

Je to 2:2 na zápasy. Co vám zatím série ukázala?
Jsou to krásné zápasy, hraje se dobrý hokej. Je to prostě finále. Co víc si přát v extralize, než ho hrát a rozdat si to s druhým nejlepším týmem po základní části o titul.

Vracíte se domů, hraje se už jen na dvě vítězství. Co čekáte od dalších utkání?
Bude to boj a je jedno, jestli je to první, nebo sedmý zápas. Teď není prostor na vypuštění jediného centimetru ledu. Až jeden nebo druhý tým vyhraje poslední zápas, tak je konec sezony. Nikdo nechce prohrát a pak si celé léto vyčítat, proč se to stalo. Očekávám další kvalitní zápasy.

Sestřih 4. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz