Krutý výsledek, ale můžeme najet na správnou vlnu, míní Růžička. Ocenil fanoušky

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

29. listopadu 2023, 14:53

Adéla Kvapilová

Mladá Boleslav proti Pardubicím na vítězství z Kladna nenavázala. S aktuálním extraligovým lídrem držela do druhé třetiny krok: definitivně rozhodla až třetí část, kdy se po dvou brankách Východočechů duel zlomil na stranu soupeře. Středočeši tak na domácím ledě padli 1:4 a opět klesli na poslední místo v extralize.

„Nikdo nechce být, tam kde jsme. Věřím tomu, že když budeme budovat výkony, můžeme najet na správnou vlnu,“ zamýšlí se boleslavský brankář Jan Růžička

Mladá Boleslav se snaží vymanit se ze spodku extraligové tabulky. V posledních pěti zápasech dokázala porazit Litvínov, obrala o bod Třinec nebo zvítězila po nájezdech na Kladně. Díky tomu se na chvilku dostala z poslední příčky. Teď ale po utkání s Pardubicemi tam zase spadla.

„Výsledek je krutý a neodpovídá hře,“ tvrdí po porážce 1:4 s aktuálním lídrem soutěže Růžička. „V utkání jsme měli jsme dobré momenty. Bohužel se špatným koncem,“ mrzí boleslavského gólmana. „Ale zápas od zápasu jsou vidět pozitivnější prvky,“ doplňuje následně. 

„Zápas od zápasu jsou vidět pozitivnější prvky.“

Pochvaluje si hlavně úvodní dvacetiminutovky. „Mám pocit, že první třetiny hrajeme poslední dobou velice dobře. Pak ale nevím, co se stane,“ naráží na nepovedené vstupy do druhého dějství. „Někdy mezi 20. a 30. minutou nejsme tam, kde máme být, a to nás stojí body. Musíme se zamyslet, co děláme špatně a okamžitě to změnit,“ hlásí odhodlaně Růžička. 

Zaváhání totiž nastalo i v utkání s Pardubicemi. „Ve druhé třetině jsme měli výpadek na třináct minut, při kterém jsme inkasovali branku. Následně jsme si pomohli přesilovkou, bohužel hned nastalo oslabení, kde soupeř vstřelil gól,“ vrací se k prostřední periodě asistent trenéra David Havíř. „Ve zbytku třetiny jsme tam pak měli dvě, možná tři šance, kdy jsme mohli zase s výsledkem pohnout,“ dodává kouč. 

Největší zlom nastal ve třetí části. Dynamo nejprve odskočilo na 3:1 a vzápětí při boleslavské hře bez gólmana poslal Jan Mandát puk do prázdné brány a poupravil na konečných 4:1 pro Východočechy. „Známe sílu Pardubic, uhrály si to ke konci. Od nás to bylo dobré utkání, nebereme ale ani bod,“ smutní Havíř. 

Souhlasí s ním také boleslavská opora. „Pardubice měly dost střel a tlačily se do brány. Osobně jsem se cítil dobře. V naši situaci je jedno, proti komu hrajeme, musíme sbírat body. Mrzí mě, že nemáme ani jeden,” míní Růžička, který pokryl 29 pokusů soupeře. 

„Jako rodák si toho neskutečně vážím, že nás za bojovný výkon takhle ocenili.“

Obrovské poděkování si přes nepříznivý výsledek podle brankáře zaslouží domácí fanoušci. „Velký klobouk dolů. Jako rodák si toho neskutečně vážím, že nás za bojovný výkon takhle ocenili. My se jim musíme odvděčit body,“ uzavírá odchovanec Růžička. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz