Kteří Češi jsou v NHL stále bez smlouvy?

Foto: nhl.com

16. července 17:44

Marek Hedbávný

Na nový kontrakt v NHL dosud čeká pětice Čechů. Zatímco někteří z nich se mohou těšit na výrazné navýšení platu, jiným hrozí odchod z nejlepší ligové soutěže.

Nový fanshop

Michal Neuvirth (G, 31 let, UFA)

Minulá sezona: Philadelphia Flyers, 7 zápasů (85,9 %, 4,26 G/Z)

Poslední dobou mu kariéru komplikovala zranění. I proto je možné, že dá Neuvirth slavné soutěži sbohem a vrátí se do Evropy. Tam naposledy chytal ve výlukové sezoně 2012/2013, a to za Spartu. Právě s Pražany se nyní jeho jméno nejvíc skloňuje (i přesto, že už mají pod smlouvou dva kvalitní brankáře Matěje Machovského a Jakuba Sedláčka).

Foto: NHL.com

David Rittich (G, 26 let, RFA)

Minulá sezona: Calgary Flames, 45 zápasů (91,1 %, 2,61 G/Z)

Během první poloviny sezony se o něm hovořilo jako o adeptovi na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL. V závěru ročníku – včetně play off – už ale dostával víc prostoru veterán Mike Smith. Ten už je pryč a místo něj Flyers získali Cama Talbota, jemuž se v Edmontonu nedařilo. Rittich by tedy mohl být jedničkou – a podle toho může vypadat nová smlouva. Jeho dosavadní cap hit (800 tisíc dolarů) se několikanásobně zvýší. 

Foto: nhl.com

Dmitrij Jaškin (Ú, 26 let, UFA)

Minulá sezona: Washington Capitals, 37 zápasů (2+6)

O Jaškina údajně stojí ruský Omsk, v 26 letech ale stále může být zajímavou variantou i pro kluby z NHL. Dostane smlouvu ještě před začátkem kempů, nebo ho některý z účastníků NHL pozve alespoň na zkoušku? Či snad přece jen podepíše v Evropě?

Pavel Zacha (Ú, 22 let, RFA)

Minulá sezona: New Jersey Devils, 61 zápasů (13+12)

Devils před pár týdny draftovali Jacka Hughese, na centru tak budou mít o dost větší konkurenci. Pokračují totiž jiní střední útočníci Nico Hischier a Travis Zajac. Co tedy bude se Zachou? Zamíří na křídlo, nebo ho čeká tvrdý boj o ice time s výše uvedenými borci? Nejprve ale musí podepsat novou smlouvu, nováčkovský kontrakt mu totiž vypršel. V jeho prospěch hraje skvělá hra v oslabení, horší je to ovšem s produktivitou.

Foto: nhl.com

Jakub Vrána (Ú, 23 let, RFA)

Minulá sezona: Washington Capitals, 89 zápasů (24+23)

Vrána je v dobré vyjednávací pozici. V roce 2018 hrál důležitou při cestě Capitals za Stanley Cupem a v uplynulé základní části se blýskl 47 body. Produktivnější už byli jen čtyři jiní útočníci Washingtonu: Ovečkin, Bäckström, Kuzněcov a Oshie. Vrána měl dosud cap hit pouze 863 tisíc dolarů, teď už bude zatěžkávat platový strop daleko větší částkou. Ale jakou? A na jak dlouho?

Pár hodin po vydání článku už je jasno :) ↓

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz