Kteří extraligoví hráči jsou stále bez angažmá?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

15. července 2019, 8:05

Marek Hedbávný

Blíží se první tréninky na ledě. Na extraligovém trhu ale zůstává docela dost hokejistů, o jejichž působištích pro příští sezonu nejsou konkrétní zprávy.

Chance liga na Hokejka TV

Poznámka: Je možné, že někteří hokejisté ze seznamu už angažmá sehnali, jen o jejich příchodu nové kluby ještě neinformovaly.

Mezi brankáři je volný Brandon Maxwell. Osmadvacetiletý Američan odchytal v Česku posledních pět sezon. Vydá se teď jinam?

Bez angažmá je i veterán Tomáš Štůrala, který by mohl být zajímavou variantou pro některý z prvoligových klubů. Veřejnosti dosud není známo ani budoucí působiště 37letého Petra Hamerlíka.

A co obránci?
Na pokračování v mistrovském Třinci se zatím nedohodl lotyšský reprezentant Guntis Galvinš, kterému to v Tipsport extralize sedlo. Zůstane u Ocelářů? Je to v jednání.

Bez smlouvy jsou i další cizinci: obr Taylor Doherty, explzeňský Conor Allen, někdejší pardubický fantom Nicholas Schaus, tvořivý bek Sébastien Piché nebo slovinští reprezentanti Sabahudin Kovačević s Maticem Podlipnikem. Ještě zmiňme Jacoba Cardwella a Mathiase Porselanda.

A co Češi? Nové angažmá si hledá Marek Trončinský, jemuž loňská sezona nevyšla, v minulosti ale ukázal ohromný potenciál. K mání jsou i zkušení beci Vladimír Sičák, Michal Barinka nebo Josef Hrabal. V Olomouci pak skončil Robin Staněk, ve Zlíně zase nepočítají s Martinem Matějíčkem. 

A jak to bude se Zbyňkem Michálkem? Ukončí kariéru? Nebo podobně jako v předešlých dvou sezonách na konci přestupového období přiletí z Ameriky a pokusí se vybojovat titul?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kam půjdou Szturc, Pacovský nebo Květoň?
Hokejovou veřejnost pochopitelně nejvíc zajímá situace okolo Tomáše Plekance. Zdá se, že jsou ve hře jen dvě varianty: jeho pokračování na Kladně, nebo odchod do Komety, s níž by měl nepochybně větší šanci na titul než s Kladnem. Rozhodnutí padne co nevidět.

Smlouvu u Rytířů zatím nemá ani Petr Vampola, který ovšem zvažuje i konec kariéry. Pokud bude pokračovat, mělo by to být v týmu v okolí Prahy.

Zajímavou posilou může být Roman Szturc, jenž se s Vítkovicemi dohodl na ukončení smlouvy, doteď ale není jasné, kde bude příští sezonu hrát. Podobně jako u jeho bývalých spoluhráčů Davida Květoně a Michala Poletína.

V Karlových Varech skončili Stanislav Balán s Petrem Stloukalem. V Mladé Boleslavi pak Dominik Pacovský, ve Spartě Matěj Beran a v Pardubicích Antonín Dušek, Brian Ihnačák i Miloš Bubela.

Na třinecké soupisce zatím chybějí Ethan Werek s Vladimírem Svačinou. Jednání o jejich pokračování u Ocelářů stále probíhají.

Nejistá je i budoucnost Tylera Redenbacha. Bez práce je dále několik cizinců: Lucas Lessio, Roman Kukumberg či Edgars Kulda.

A pak jsou tu ještě hráči, kteří sestoupili s Chomutovem, ale na veřejnost se zatím nedostaly oficiální informace, jak to s nimi bude dál. Řeč je například o obránci Lukáši Kovářovi nebo útočnících Pavlu Klhůfkovi, Marku Tomicovi, Jakubu Sklenářovi, Radku Dudovi nebo Lukáši Vantuchovi.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz