Kteří prvoligoví hokejisté jsou stále bez angažmá?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

29. června 17:00

Marek Hedbávný

Přestupový trh v Chance lize se každým dnem ztenčuje, i tak ale zatím nové působiště neoznámilo několik zajímavých jmen.

NHL 20

Poznámka: Je možné, že někteří hokejisté ze seznamu už angažmá sehnali, jen o jejich příchodu nové kluby ještě neinformovaly.

Budoucí angažmá není známo například u běloruského brankáře Jana Šelepněva. Na Vsetíně si vedl dobře a fanoušci si ho zamilovali. V tuzemsku už moc míst pro gólmany nezbývá, opustí tedy Šelepněv po roce Česko? (Po vydání článku přišla zpráva, že Šelepněv podepsal smlouvu s Junostěm Minsk).

K mání jsou i veteráni Tomáš Štůrala s Petrem Hamerlíkem.

A co obránci?
V Českých Budějovicích skončil kapitán Zdeněk Kutlák, kterému je už 39 let. Přidá někde další sezonu? Jihlava se zase rozloučila s Mihou Štebihem a Martinem Matějíčkem. Po třech letech pak opustil Přerov slovenský bek Ľubomír Malina – kam zamíří?

V Olomouci už nepokračuje Robin Staněk, který vypomáhal Havířovu. Na veřejnost se dosud nedostaly informace o příštích působištích Vlastimila Bilčíka nebo Jindřicha Baráka. Zajímavou posilou se může stát Oldřich Horák, který právě skončil ve francouzském Bordeaux. Loni se připravoval s Porubou.

Na aktuální prostějovské soupisce chybějí Ladislav Havlík a Dušan Žovinec. Žádné zprávy zatím nejsou také o Martinu Weinholdovi nebo o bitkaři Michaelu Foltýnovi.

Kam půjdou Rác, Klíma nebo Čermák?
Na výběr je také mezi útočníky. Po nevýrazné sezoně si hledá nové angažmá Miloslav Čermák, který v minulosti platil za jednoho z elitních střelců soutěže. V Českých Budějovicích skončil i Cody Bradley – hovořilo se o jeho odchodu do EBEL, zatím ale není nic potvrzeného.

Jedním z nejzajímavějších hráčů, u nichž stále není známo budoucí působiště, je slovenský šikula Roman Rác. V uplynulé základní části získal hned 44 bodů. Zůstane v Česku, nebo se vydá jinam? Dalším cizincem, který nepokračuje na Lapači, je Mitch Theoret. Valaši se rozloučili i s urostlým forvardem Tomášem Pitulem.

Kadaň nedávno oznámila, že na její soupisce jsou pouze dva hráči. Nebyl mezi nimi Jaroslav Kůs, jeden z nejkreativnějších centrů v Chance lize. U Trhačů loni začínal sezonu také Lukáš Klíma, který později odešel do Jihlavy. Kde bude hrát příští rok?

Prostějov nenabídl novou smlouvu Janu Starému. Do starého železa ale nepatří: na ledě stále patří k největším bojovníkům. Zkušenosti dále nabízejí třeba Zdeněk Kubica, Filip Hanták nebo Tomáš Vávra.

Z mladších hráčů hledají působiště mimo jiné Vojtěch Tomi, Milan Davídek nebo Michal Gago.

Žádné zprávy zatím nejsou o Janu Rudovském, který má za sebou individuálně špatný rok ve Frýdku-Místku. Zajímavé bude sledovat i to, jak se rozhodne Petr Vampola. Bude pokračovat na Kladně, zakotví někde v Chance lize či extralize, nebo snad ukončí kariéru?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz