Kubalík: Snažil jsem se až bezhlavě. A stačilo trefit bránu

Dominik Kubalík proti Dánsku. | Foto: Jakub Knap

Snad v každém zápase měl více než pět střel. Bodově ale zůstával na nule. Až v gólovém galavečeru s Dánskem se mohl Dominik Kubalík konečně radovat. „Dostal jsem to na zlatém podnose,“ popsal krásnou akci Davida Tomáška, po které zvyšoval na 5:3.

„Vždycky říkám, že sedmdesát procent gólu patří nahrávajícímu. Dneska to bylo stoprocentní, nemusel jsem překonávat nikoho, stačilo trefit bránu,“ usmíval se Kubalík. „Jestli dneska bylo vidět, že si za tím jdu, tak je to jedině dobře.“

Zatím měl rozporuplné mistrovství – úvodního zápas s Finskem málem nestihl, protože jel do Plzně, kde se mu narodila dcera. Nejhezčí den v životě oslavil i večer výhrou po nájezdech. Jen jak sám popisoval, hlavu neměl úplně nastavenou na hru a vyskakovaly mu myšlenky na manželku i čerstvě narozené dítě.

Radost mimo led střídalo napětí při zápasech, protože Čechům příliš nefungovaly přesilovky. A právě Kubalík měl být tím, kdo pozvedne týmovou produktivitu.

„Snažil jsem se, kolikrát i bezhlavě. Ale tak to je, člověk se to snaží zlomit, snaží se střílet ze všeho a doufá, že to tam spadne. Anebo se puk někde odrazí. Jsem rád, že se to zlomilo,“ popsal hokejista Ottawy. 

V Kanadě prožil nejhorší sezonu kariéry, dostal se jen na patnáct bodů. S Dánskem se jeho útok s Tomášem a Palátem dostal na 5 kanadských bodů.

„Dokud se vyhrává, tak je to samozřejmě lehčí, ale určitě jsme trochu cítili, že by bylo fajn se něčím odrazit. Dneska to bylo vidět, měli jsme dobrá střídání, dobré šance. Každou třetinou si člověk zvyká víc na svoje parťáky v lajně. Začíná se to odrážet na naší hře.“

Tři zápasy bez gólu? Pro kanonýra by byl problém, kdyby se série natahovala. Vždyť vloni měl Kubalík v osmi zápasech na MS bilanci 8+4.

„Dneska jsme ukázali, že takové góly umíme.“

„Snažil jsem se na to nemyslet. Chtěl jsem se tlačit do předbrankového prostoru, kde góly padají. Dnes jsme to sami viděli, když se Dánovi odrazil puk od zadku. V těch prostorech jsme v předchozích zápasech celkově moc nebyli. Dneska jsme ukázali, že takové góly umíme,“ zobecnil odpověď na celý tým.

Už před čtvrtou brankou Kundrátka totiž Kubalík ukázkově stínil na brankovišti. Tady byl ten sedmdesátiprocentní přínos jeho, aniž by se dotkl puku.

„Když máme tlak do branky, najednou je každá střela nebezpečná, brankář nevidí. Stejně to funguje před naší bránou, kde potřebujeme, aby měli Dosty (Lukáš Dostál) s Mrázim (Petr Mrázek) čistý výhled. Byly tam ale fáze, kdy jsme trochu polevili. Jsem moc rád, jak jsme to zvládli – rychle jsme se vrátili do zápasu,“ řekl Kubalík.

„Smeknutí přišlo automaticky, nijak jsem nepřemýšlel, byl to jeho gól.“

Co přesilovky? „Je to důležitý, Červusova formace je hraje parádně, jenom potřebují góly. A naše? Když udržíme puk, budeme hrát jednoduše a střílet, tak to půjde.“

Nejen na ledě, ale i v zákulisí je cítit, že Rulíkův tým má soudržnost a tvoří dobrou partu. Ukázalo se to i u gólové oslavy Kubalíka, kdy smeknul při Tomáškem, který šikovně naznačil při přečíslení dvou na nikoho. „To přišlo automaticky, nijak jsem nepřemýšlel, byl to jeho gól,“ prohlásil Kubalík.

Co zbytek základní části? Soupeři jako Británie a Rakousko? „Žádný soupeř není jednoduchý, včera to potvrdili Rakušani s Kanadou. Na každý zápas se proto musíme přichystat stejně.“

Dominik Kubalík.

Dominik Kubalík. | Foto: Jakub Knap

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz