Kubalíkova pohádka: Start v Praze, 30 gólů v NHL a druhý ve Zlaté hokejce

Foto: Karel Švec, Český hokej

Loni se ve Zlaté hokejce prokousal poprvé do nejlepší desítky, letos už proháněl suvérénního Davida Pastrňáka. Skvělá nováčkovská sezona v NHL vyhoupla chicagského střelce Dominika Kubalíka až na druhou příčku.

Fanshop národního týmu

Lepší start ve slavné soutěži si snad ani nemohl přát. Na začátku října se v O2 areně ukázal českým fanouškům v souboji Blackhawks s Philadelphií. „Začít první zápas v Praze pro mě byla taková pohádka,“ vzpomíná na partii, v níž Flyers před 17 463 diváky vyhráli 4:3.

„Když jsem se dozvěděl, že tam bude Chicago hrát, tak to byl jeden z mých prvních cílů, co bych chtěl dosáhnout. Když jsem se pak dozvěděl deset dní před odletem, že bych měl být v základní sestavě, měl jsem hroznou radost. A od toho se to vlastně odrazilo,“ doplňuje.

Do Chicaga se vydal jako vítěz produktivity základní části švýcarské ligy z Ambri-Piotta, v zámoří pak na výkony navázal. V 68 utkáních zazářil 46 body a 30 góly. „Na začátku sezony ale byly i zápasy, které nebyly dobré. Přál jsem si, aby to bylo lepší,“ přiznává Dominik Kubalík.

„Potom se to nějakým způsobem změnilo, dostal jsem se do jiné lajny, najednou se to úplně otočilo a začalo se dařit. Já jsem si tu sezonu hrozně užil, bylo to super,“ pokračuje 25letý útočník, který začal hrát po boku týmových hvězd Patricka Kanea a Jonathana Toewse.

Foto: nhl.cz

V produktivitě nováčků jej předčili jen obránci Quinn Hughes z Vancouveru a Cale Makar z Colorada, šance na Calder Trophy si však příliš nedává. „Kdybych měl volit, tak sám sebe bych nevybral. Moje výkony byly takové nahoru dolů, jasně bych volil jednoho z nich.“

Kubalík si vysloužil pochvalu také od krále Davida Pastrňáka. Vítěz posledních čtyř ročníků Zlaté hokejky smekl před tím, jak neskutečně naskočil do kolotoče NHL. „Moc mě potěšilo, co řekl. Je hrozně hezké to od něj slyšet,“ říká Kubalík, jenž se chce nadále zlepšovat.

„Člověku po sezoně trošku dojde, že když se mu povedlo nastřílet 30 gólů jednou, tak to jde. Už jen to, že může v té lize hrát, bodovat a být úspěšný. Pro mě je to zase motivace do další sezony. Nastavil jsem si laťku, kterou budu chtít překonat. Udělám pro to vše,“ hlásí.

Ještě předtím může v létě s Chicagem zabojovat o Stanley Cup. „Jsem v takovém módu, že je po sezoně. Bude tedy hrozně těžké se do toho zase vrátit, i když ta vidina, že se jde rovnou do play off, je velká. Je určitě o co hrát, ale bude dlouho trvat, než se do toho dostaneme.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz