Kubát a Jánošík? Věřím, že fanoušci byli nervózní, říká Šlégr. Verva už je kompletní

Foto: hcverva.cz

Ofenzivu měli pohromadě, představitelé litvínovské Vervy ale ještě přemýšleli, jak doplnit defenzivní šiky. Nakonec se rozhodli pro slovenského beka Adama Jánošíka, Severočechům se také povedlo udržet Karla Kubáta, jehož lákalo setrvání v KHL. "Věřím, že fanoušci už byli nervózní. Pracovali jsme na příchodem a nechtěli se unáhlit," říká v rozhovoru pro klubový web generální ředitel a hlavní kouč Jiří Šlégr.

Nový fanshop

Krušnohorci plánovali, že do obrany zkusí přivést jednu posilu ze zahraničí. Údajně uvažovali ještě o Michalu Sersenovi, volba nakonec padla na Adama Jánošíka, který Tipsport extraligu hrával v Liberci a Chomutově.

„Měli jsme trochu štěstí v tom, že Slovan Bratislava nepokračuje v KHL, takže na trhu se najednou objevil daleko větší počet kvalitních obránců. Rozhodli jsme se pro Adama, vzhledem k tomu, že má bruslařské vlohy. Moje myšlenka jako trenéra je, že bych chtěl mít obránce hodně bruslivé, aby podporovali útok. A mohli jsme hrát rychlý útočný hokej," konstatuje Šlégr.

Foto: hcverva.cz

Klub zároveň vyvíjel značnou aktivitu, aby uzavřel dohodu s Karlem Kubátem. Ostřílený bek začal v barvách Vervy loňskou sezonu, posléze odešel do Vladivostoku. Potí v Admiralu skončil, ovšem s KHL koketoval dál. „Ale trh je naplněný a úplně se to nepovedlo. Nám hodně záleželo na tom, aby tady Karel zůstal. Proto jsme do poslední chvíle nebrali nikoho jiného a nabídli mu takové podmínky, aby si KHL rozmyslel," připomíná klubový šéf.

Verva avizovala snahu posílit obranu velmi brzy po skončení minulé sezony, dva kvalitní beky ovšem přivedla až před několika dny. „Věřím, že fanoušci už byli nervózní. Pracovali jsme na příchodech, ale nechtěli jsme se unáhlit. Čekali jsme, jak dopadne Slovan Bratislava, protože jsme věděli, že z toho můžou vypadnout kvalitní obránci. Teď jsme rádi, že jsme byli trpěliví a povedlo se to," kvituje olympijský vítěz z Nagana.

Foto: hcverva.cz

Jako bývalý vynikající bek má představu o obraně černožlutých jasnou. „Je to pro mě mnohem jednodušší něž s útokem. Člověk pro má úplně jiný cit, když to hrál. Věřím, že se výběr vybraných hráčů zúročí." Na budování kádru se vedle Šlégra podílel sportovní manažer Josef Beránek a také nový člen vedení sportovního úseku klubu Rostislav Dočekal, jenž bude mít mj. na starost skauting.

V Litvínově věří, že se při skládání mužstva trefili. „Pro nadcházející sezonu máme tým uzavřený. Uvidíme, jak to bude vypadat v jejím průběhu," dodává Šlégr. Vedle navrátilce Kubáta a zmíněného Jánošika posílili Vervu obránci Jiří Říha a David Štich, v brankovišti je k dispozici David Honzík. O šanci zabojují mladíci jako Přemysl Svoboda, Ondřej Baláž, Filip Helt. Na druhou extraligovou sezonu se těší talent Jan Myšák, který v pondělí 24. června oslavil 17. narozeniny.

Aktuální soupiska před sezonou 2019-20

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baranek, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz