Kubát o konci v Litvínově: Vzal mi chuť do hokeje. Kadaň bere jako restart

Foto: Facebook HKM Zvolen

3. prosince 2020, 19:08

Ondřej Mach

Ještě před dvěma lety válel v KHL, v rámci extraligy platil za kvalitního ofenzivního beka. Loni ale následoval postupný pád… Karel Kubát byl v Litvínově během pár měsíců dvakrát vyřazen ze sestavy, zbytek ročníku dohrál na Slovensku. Teď se pokusí restartovat kariéru v prvoligové Kadani.

O Kapku lepší hokej

„Domluvilo se to přes agenta. Měl jsem jít do Dánska, ale prodělal jsem covid, takže jsem nemohl odjet. Navíc si to nakonec rozmysleli. Pak jsme se zkoušeli zeptat pana Klímy, jestli by mě nevzal do Kadaně na rozehrání a on souhlasil,“ popisuje Kubát.

Dvaatřicetiletý obránce měl domluvené angažmá v Dánské nejvyšší soutěži, intenzivně se o něj zajímal klub Rødovre Mighty Bulls. Z transakce ale nakonec sešlo. „Nemohli tak dlouho čekat, takže to pak padlo,“ vysvětluje rodák z Ústí nad Labem.

Nyní bude hájit barvy Trhačů. V první lize toho Kubát zatím moc neodehrál, od začátku kariéry tam naskočil všehovšudy do 22 zápasů. „S panem Klímou jsem mluvil, když jsem do Kadaně přišel na trénink. Říkal, že mě bude využívat maximálně, jak to jen půjde,“ hlásí.

„Měl jsem jít do Dánska, ale prodělal jsem covid, takže jsem nemohl odjet. Navíc si to nakonec rozmysleli.“

Roli v jeho příchodu sehrála i trenérská dvojice Petr Rosol a Vladimír Jeřábek, Kubát oba velmi dobře zná z působení v Litvínově. „Je to super, pořád hrají to stejné. Starý dobrý hokej, jednoduchý a přímočarý. To mi vždycky vyhovovalo,“ pokyvuje zkušený bek.

V Kadani by měl setrvat alespoň do konce ledna, pokud se mezitím neobjeví jiná nabídka. „Máme domluvu, kdyby mě náhodou někdo chtěl, že můžu odejít. Budu se snažit, ještě bych chtěl někam do extraligy nebo do zahraničí,“ říká Kubát.

Foto: Facebook HKM Zvolen

Shánět angažmá v době koronaviru není nic lehkého, Kubát o tom ví své. „Myslím, že to situaci hodně ovlivňuje. A taky to, že se nesestupuje, protože se kluby nemají čeho bát. Je složité se někam upíchnout,“ praví.

Existovala varianta, že by společně s kamarádem Markem Trončinským začal v Ústí nad Labem. „Chtěli jsme si spolu ještě zahrát, ale Marek má jiného agenta, takže nám to není dopřáno. Je možné, že se to v budoucnu stane. Nebránili bychom se tomu,“ povídá Kubát.

„Celá ta sezona mi vzala chuť do hokeje. Snad ji v Kadani zase najdu.“

Vítěz extraligy z roku 2015 v rozhovoru promluvil i o svém konci v Litvínově. Před sezonou 2019/20 se na sever Čech vrátil a klub si od něj hodně sliboval. Kubát ale roli rozdílového hráče neplnil, dokonce dvakrát skončil mimo sestavu.

„Samozřejmě to nebylo příjemné. Celá ta sezona mi vzala chuť do hokeje. Snad ji v Kadani zase najdu,“ věří.

„I když jsem vypadl ze sestavy, tak pak stejně málem spadli. Nemyslím si, že to bylo jen mnou. Pak už jsem jejich boj o záchranu sledoval jen po očku, šel jsem si svou cestou,“ přiznává s odstupem Kubát.

„V žádném případě na klub nezanevřu. Byl jsem tam od šesté třídy, zůstane v mém srdíčku.“

„V žádném případě ale na klub nezanevřu. Byl jsem tam od šesté třídy, zůstane v mém srdíčku,“ upozorňuje. Aby taky ne, Verva ho vychovala pro velký hokej, v roce 2015 s ní oslavil historický titul. Tyhle vzpomínky nejdou jen tak vymazat.

Teď se ale soustředí na novou kapitolu. „Beru to jako restart. Hlavně bych chtěl získat zpátky chuť do hokeje, kterou jsem měl kdysi,“ zakončuje Kubát.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz