Kuriozita pod Alpami: Kubalíkův tým se při zápase vyhýbal kbelíku na ledě

13. srpna 2018, 12:48

Václav Jáchim

Nezvyklou kuriozitu nabídl sobotní přípravný duel švýcarského HC Ambri-Piotta proti týmu Ticinov Rockets z nižší NLB. Tým, ve kterém působí také Dominik Kubalík, absolvoval duel, ačkoli za jednou z branek byl na ledě celou dobu postavený plastový kbelík.

Aplikace Tipsport extraligy

Proč? Podle serveru tio-ch bylo poměrně záhy před utkáním zjištěno, že na ledovou plochu zatéká ze stropu voda. Technický problém byl závažný, soupeři tudíž logicky zvažovali, že duel raději zruší.

Voda totiž na kluzišti vytvářela velkou kaluž, což bylo pro hráče pochopitelně nebezpečné. Odstranit kapky padající na hřiště se bleskově nepovedlo, ale hrát se nakonec mohlo. Švýcaři improvizovali: pořadatelé v souladu s verdiktem rozhodčích zvolili řešení, které se v případě vrcholového hokeje jen tak nevidí.

Místní postupovali stejně, jako když vám na střeše odpadne kus tašky a dovnitř zatéká. Do prostoru levé strany u jedné z branek postavili velký kbelík. Podle dostupných zdrojů nezpůsobila akce při hře žádné větší obtíže, obránci i útočníci jen museli dávat pozor, aby se kolizí s kbelíkem nezranili. Případně aby vinou nezvyklé překážky nenabídli protivníkovi nečekanou příležitost k zakončení.

Připomeňme, že tým Ambri-Piotty zdolal soka z nižší švýcarské soutěže 7:4. Dvě branky vítězů zaznamenal Dominik Kubalík, účastník letošní olympiády i šampionátu v Dánsku navíc přidal jednu asistenci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz