Kuriózní trefa při prvním startu! Skvělý pocit, líčí Klodner

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Seznam povedených juniorských premiér v dospělém extraligovém týmu rozšířil ve čtvrtek Jan Klodner. Sparťanský zadák podobně jako Tomášové Zeman i Machů rovnou zaznamenal první gól, i když tedy s obrovským štěstím.

Chance liga na Hokejka TV

Klodnerova chvíle přišla ve 43. minutě zápasu Sparta – Plzeň, když spoluhráči dobře dojeli nahozený kotouč. Petr Kalina mu po modré čáře poslal nahrávku, do které se devatenáctiletý mladík opřel z první.

Dominik Pavlát sice střelu vyrazil, jenže v souboji před ním si Roman Vráblík počínal tak nešikovně, že puk „dokonale“ kopl do vlastní branky...

„Byl to skvělý pocit. Mrzí mě ale, že jsme nevyhráli. Výhra by byla určitě cennější,“ přiznal Klodner v rozhovoru pro sparťanský web.

Aby ne. Vždyť Pražané po jeho trefě vedli už 3:1. Plzeň ale za deset minut dvojicí slepených gólů vyrovnala a bonusový bod jí vystřelil v prodloužení David Stach. I když šlo o týmovou premiéru po krátké přípravě na ledě, taková ztráta zabolí.

Vliv na to ale samozřejmě měla i omlazená sestava Sparty. Z juniorů si vedle Klodnera zahrál v obraně také Jakub Prchal a v útoku zase Patrik Prymula, Jakub Konečný a nováček z Kladna Petr Hašek.

„Ze začátku jsem byl trošku nervózní. Myslím si ale, že jsem se s tím popasoval celkem dobře. Jsem se sebou spokojený,“ shrnul osobní dojmy Jan Klodner.

Mladý zadák, jenž začínal s hokejem v Poličce a do Sparty se dostal přes Hradec Králové a Žďár nad Sázavou, není mezi dospělými nováčkem. Už v předminulé sezoně odehrál 15 zápasů Chance ligy za Benátky nad Jizerou a loni dalších 25 v Kadani. Úplně první čárky předtím zapsal v dresu druholigových Plamenů, jen těsně po 17. narozeninách.

Teď bojuje bez bázně o první extraligové starty. Po čtvrtku měl tedy strach jen z toho, zda ho spoluhráči zkasírují za gól. „Kluci mi zatím ještě nic neříkali, doufám, že se tomu vyhnu,“ smál se Klodner.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz