Kuťák v Pardubicích neuspěl, teď to zkouší o patro níž. Posílí Slavii?

Foto: hcf-m.cz

22. srpna 2019, 16:19

Adam Bagar

Třiadvacetiletý útočník Filip Kuťák se po neúspěšném testování v Pardubicích zkouší prosadit do kádru Slavie Praha, v prvoligovém klubu je na zkoušce.

Chance liga na Hokejka TV

Filip Kuťák se rval o smlouvu v extralize, ale na zkoušce v Dynamu, stejně jako zadák Lukáš Kozák s útočníky Tomášem Koblížkem, Radovanem Bondrou a Johanem Lorrainem, neuspěl. První škrty ještě ustál, ale po Memoriálu Zbyňka Kusého už se musel balit.

Někdejší mládežnický reprezentant a stříbrný medailista z MS hráčů do 18 let hrál v uplynulé sezoně za Frýdek-Místek, ve 33 zápasech nasbíral šest bodů za asistence. Další starty zapsal ve třetí nejvyšší soutěži, nejdřív pomáhal v Orlové a následně v Šumperku.

Teď to zkouší ve Slavii, zabojuje o místo v pražském týmu. Druhou nejvyšší soutěž hrál i v Prostějově a Benátkách nad Jizerou, celkem v ní nasbíral 20 bodů (7+13) v 87 zápasech. O patro níž má na kontě 54 startů a 38 bodů (12+26), zahrál si také v Porubě.

Kuťák oblékne sešívaný dres už ve čtvrtečním zápase s francouzským Brianconem, nastoupit má ve třetím útoku vedle Jiřího Doležala a Davida Šteinera. S novými spoluhráči bude hrát o první výhru v přípravě, dosavadních šest duelů Slavia ztratila.

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři:
Roman Málek mladší, Martin Michajlov, Dominik Šorf.

Obránci:
Milan Antoš mladší, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík.

Útočníci:
Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Norair Hovsepjan, Dávid Kohút, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz