Kutlák o Motoru: Takhle táhne tým, tohle je zábava!

Foto: Martin Kurfiřt

Semifinálová série play off Chance ligy mezi Vsetínem a Českými Budějovicemi zatím naplňuje předpoklady v tom směru, že není poskládaná z gladiátorských bitev, ale hraje se v ní zajímavý hokej. Překvapivé jsou však výsledky. Po dvou utkáních na Valašsku a prvním duelu u břehu Vltavy vedou Jihočeši bez ztráty kytičky, navíc s celkovým skóre 10:0.

partneři českého hokeje

Venku zvítězil Motor 2:0 a 6:0, doma 2:0. „Všechny tři zápasy byly velmi těžké, i když ten druhý se tak nemusel jevit vzhledem k výsledku. Co do náročnosti bych je srovnal do jedné řady. Teď se nám dlouho nedařilo dát gól – a když jsme ho v půlce zápasu konečně dali, tak nám ho neuznal rozhodčí. Naštěstí se nám v úvodu třetí části podařilo otevřít skóre z přesilovky a myslím, že jsme to pak dohráli docela zkušeně,“ rekapituloval třetí semifinálový večer kapitán vítězů Zdeněk Kutlák.

Před vyprodanou Budvar arénou si domácí hokejisté museli poradit s balvanem zodpovědnosti. Nechtěli zklamat fanoušky, které naladili úspěšným vstupem do série a toužili získat třetí zlomový bod. „Když přijedete se dvěma výhrami zvenku, chcete to urvat i doma. Samozřejmě, že nás povzbudily výsledky ze Vsetína. Bylo to znát na naší hře. Přesto jsme byli trochu opatrnější, než se to rozjelo. Pro mě jako staršího hráče bylo v tu chvíli krásné sledovat, jak makáme chlap za chlapa, jak kluci blokujou střely a srážejí se s protihráči. Takhle táhne tým, tohle je zábava,“ liboval si bývalý reprezentant.

„Bylo krásné sledovat, jak makáme chlap za chlapa."

V polovině základní hrací doby zastavil brankář Petr Kváča sólovou jízdu vsetínského kapitána Víta Jonáka. Krátce nato Motor zmáčkl soupeře a Zdeněk Kutlák nápřahem od modré čáry umístil kotouč za záda Davida Gáby. Jenže sudí Tomáš Micka rozpažil.

„Z mého pohledu to byl regulérní gól. Měli jsme puk pod kontrolou, měl být vyloučený vsetínský hráč, přišla nahrávka, střela, gól a najednou do toho píšťalka. Rozhodčí se omlouval, že se upískl. Stávají se chyby, ale v play off, když máte vést 1:0, vám taková situace moc nepomůže. Kdyby to byl pátý šestý gól, tak člověk mávne rukou,“ věděl autor neuznané trefy.

Jihočeši překousli z hlediska psychiky náročný moment a postupně získávali převahu, kterou na začátku třetího dějství korunovali gólem Václava Karabáčka z přesilovky. Výsledek pečetil Miloslav Čermák při soupeřově power play.

„Nevím, jestli jsme úplně měli v rukou režii, ale když se nám to rozběhne, tak věřím, že je těžké hrát proti nám,“ připomněl Zdeněk Kutlák výbornou fyzickou připravenost budějovického týmu. „Fyzicky jsme na tom parádně za tu sezonu, co jsme tady natrénovali. Říká se, kam tě nedovezou nohy, tam nepoužiješ ruce. Nás tam dovezou a jsme tam silnější. Fyzička nás drží tam, kde jsme,“ nepochyboval pilíř motorácké obrany.   

„Když se nám to rozběhne, tak věřím, že je těžké hrát proti nám.“

Velkým pomocníkem vítězného týmu byli také fanoušci, kteří zaplnili hlediště do posledního místečka a vytvořili parádní atmosféru. „Divákům musíme poděkovat za podporu. Bylo to fajn. Doufám, že se utkání lidem líbilo a užili si ho,“ uvedl Zdeněk Kutlák před čtvrtým zápasem, ve kterém by Jihočeši rádi stopli semifinálový program. Nechtějí se trmácet znovu do Vsetína. „Rozhodně by bylo příjemné přeskočit tento zájezd. Pět hodin v autobusu, zvlášť v mém věku, to není žádná hitparáda,“ usmíval se medailista ze světových šampionátů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz