Kváča má nového parťáka. Bílí Tygři získali gólmana ze Sparty

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Brankář Jakub Neužil v extralize mění Spartu za Liberec, s tamním vedením se dohodl na roční smlouvě s opcí na další sezonu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„Po odchodu Jaroslava Pavelky a sestupu Benátek jsme potřebovali doplnit brankářský post ještě o jednoho gólmana,“ vysvětluje trenér libereckých brankářů Martin Láska.

Volba padla na Jakuba Neužila. „Dlouhodobě odváděl vynikající výkony v Chance lize a v posledních dvou sezonách plnil roli dvojky v extralize,“ říká na adresu nové akvizice.

27letý Neužil vyrostl pro dospělý hokej ve Spartě, kam se vrátil před sezonou 2020/21 a zapsal první starty v extralize. Celkem jich má na kontě 21, krátce chytal i v Litvínově.

O patro níž zasáhl do 207 zápasů. Nejvíce času strávil v Prostějově, kde si také svými skvělými výkony řekl o návrat do pražského klubu. Působil také v Kadani a Sokolově.

„Před Kubou stojí nová výzva a jsem přesvědčený, že společnou prací dokážeme jeho level hry posunout zase o stupeň výš.“

„Je to brankář, který se díky výbornému čtení a předvídání hry skvěle pohybuje. Před Kubou stojí nová výzva a jsem přesvědčený, že společnou prací dokážeme jeho level hry posunout zase o stupeň výš,“ přeje si Láska.

Jakub Neužil se tak stal novým parťákem Petra Kváči, který by měl pod Ještědem znovu zastávat roli jedničky. Brankářské složení Bílých Tygrů doplňuje ještě 18letý Daniel Král.

Aktuální soupiska Bílých Tygrů Liberec

Brankáři:
Petr Kváča, Jakub Neužil, Daniel Král.

Obránci:
David Aubrecht, Uvis Janis Balinskis, Lukáš Derner, Michal Ivan, Petr Kolmann, T.J. Melancon, Mislav Rosandič, Jakub Šedivý, Jan Štibingr, Ondřej Vitásek.

Útočníci:
Michal Birner, Michal Bulíř, Sebastian Čederle, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Petr Jelínek, Adam Najman, Jan Ordoš, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Jaroslav Vlach.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz