Kváča potvrdil konec: Třeba se ještě v Liberci ukážu, teď se chci posunout dál

Petr Kváča | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Brankář Petr Kváča v rozhovoru pro klubový web potvrdil, že je na odchodu z Liberce, kde poslední tři sezony působil jako jasná gólmanská jednička týmu a svými výkony si řekl také o reprezentační starty.

Švédský deník Expressen už na začátku března bral jako hotovou věc, že 25letý český brankář vyrazí na své první zahraniční angažmá a posílí tamní Rögle. „Zatím bych si to radši nechal pro sebe. Každopádně už nyní je jasné, že v Liberci pokračovat nebudu.“

Co za odchodem Petra Kváči stojí? „Celkově je to o nějakém vývoji. Bílí Tygři byli super přestupovou stanicí, teď chci svou kariéru posunout zase dál. Když člověk tu možnost má, tak by si pak vyčítal, že něco nezkusil,“ prozrazuje jeden z nejlepších gólmanů soutěže.

„Přišel jsem sem v třiadvaceti letech a hned jsem do toho naskočil. Liberci patří velký dík. Od začátku mi trenéři věřili, že to zvládnu. Doufám, že jsem jim tu důvěru vrátil. Z hokejové i lidské stránky mi to angažmá dalo opravdu moc. Třeba se tu ještě ukážu,“ doplňuje.

„Liberec byl super přestupovou stanicí, teď chci svou kariéru posunout zase dál. Když člověk tu možnost má, tak by si pak vyčítal, že něco nezkusil.“

Kváča se pod Ještědem loučí poněkud trpce. Bílí Tygři vypadli ve čtvrtfinále s Hradcem Králové po výsledku 1:4 na zápasy, přičemž poslední dva duely sledoval Kváča jen jako náhradník Jakuba Neužila. Ve třetí partii si totiž při jednom ze zákroků smolně natrhl tříslo.

„Hned jsem věděl, že je to špatné. Nemohl jsem se ani zvednout. Když jsem se podíval na čas a zbývalo nějakých deset minut do konce, tak jsem to chtěl dochytat. Bylo to ode mě riskantní, protože kdybych si sval definitivně urval, tak už by to byl velký problém,“ líčí.

Je to takové hořkosladké loučení

„Je to takové hořkosladké loučení. Bohužel nepřišel týmový úspěch. Sladké je to v tom, že tu byl nastavený nějaký vývoj. Při mém příchodu jsme si řekli, co se ode mě čeká a na čem ty tři roky budeme pracovat. Když se zpětně ohlédnu, tak jsme naše cíle splnili,“ těší jej.

A co čeká Petra Kváču v následujících dnech? „Teď se musím dát co nejrychleji do kupy, abych mohl zase začít trénovat. A určitě se pak chci podívat za rodinou a něco podniknout s přítelkyní,“ prozrazuje na závěr muž, jenž v Liberci odchytal 162 extraligových duelů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz