Kváča si premiéru v extralize užil. Připadá mi to jako jiný sport, hlásí

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparťané reagovali na brankovou divočinu s Jihlavou nečekaným tahem. Z prvoligového Motoru povolali mladého brankáře Petra Kváču, jenž v dohrávce s Vítkovicemi prožil extraligovou premiéru. Vedl si velmi dobře, ale porážce 2:4 nezabránil! "I když to pro nás nedopadlo dobře, tak jsem si to užil. Jsem moc rád, že jsem si mohl za Spartu zachytat," přiznává talentovaný gólman.

Plekanec Chance liga

"Dozvěděl jsem se to asi v úterý ráno před tréninkem, ještě v Českých Budějovicích. Zavolal mi trenér brankářů. Byl jsem ještě ospalý, tak jsem ani nevěřil, co slyším. Byl jsem za to velmi rád. Děkuju Spartě i Českým Budějovicím, že mě pustily," hlásí Petr Kváča, který se v barvách pražského klubu představil už v létě proti reprezentantům Jižní Koreje.

Na jaře sbíral zkušenosti v extraligové baráži, ale na premiérový start mezi tuzemskou elitou si musel počkat až do mikulášské dohrávky s Vítkovicemi. "Nervozitka tam samozřejmě byla, ale od druhé třetiny to ze mě spadlo. V té první části to bylo horší, ale pak jsem si zápas začal užívat a bavit se hokejem, protože dělám, co mám rád," popisuje Kváča.

Kváča: Je to nová krev do mých žil, abych dál pracoval

Dvacetiletý gólman, který byl letos v červnu draftován Coloradem, v aktuální sezoně chytá ve WSM Lize za České Budějovice, kde patří k nejlepším gólmanům v soutěži. "Ale tohle je o dost rychlejší a víc svázané systémem. Připadá mi to jako jiný sport. Extraliga je o něčem jiném, je zase o level výš, což je na tom zábavné. Utkání jsem si užil," pokyvuje.

Kváča podal spolehlivý výkon, ale klíčovou třetí branku z hole Patrika Zdráhala si po závěrečné siréně vyčítal. "Tam jsme dostali gól při vlastní přesilovce. Jde to na můj vrub, tohle by se mi nemělo stávat. Takové góly bych neměl dostávat. Možná právě tento moment rozhodl zápas. Ale teď vím, na čem pracovat, abych příště takovou branku nedostal."

Petr Kváča si z duelu odnesl 28 úspěšných zákroků, přesto musel skousnout porážku 2:4. Jeho tým měl sice ve třetí části navrch, ale Vítkovice si už vedení zkušeně pohlídaly. "Prohráli jsme, což mě mrzí, ale pro mě to byl úžasný zápas. Jsem rád, že jsem si mohl zachytat v extralize. Je to taková nová krev do mých žil, abych pracoval dál a dál," jásá Kváča.

"Rozhodli jsme se pro něj, aby do mančaftu přišel nějaký čerstvý vítr," prozrazuje sparťanský trenér Jaroslav Nedvěd. A co s Petrem Kváčou bude dál? "Vůbec nevím, záleží na trenérech Sparty a Motoru," krčí rameny talentovaný gólman. "Zůstává tady na další tři zápasy, ale kdo bude chytat ve Vítkovicích, se rozhodne až v pátek," objasňuje Nedvěd.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA

» HLASUJTE PRO PETRA KVÁČU V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz