Kvapil už překonal Straku. Zachar a Jeník mají první body: Velká úleva!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Na tento večer jen tak nezapomenou. Útočníci Marek Zachar a Jan Jeník si připsali v utkání Bílých Tygrů proti Energii (4:1) premiérové body v extralize. Blýskli se povedenou akcí, kterou zakončil nekompromisní ranou první zmiňovaný. „Rozhodně se nám souhra povedla. Je to velká úleva pro mě i pro Marka. Hodně jsme se o tom bavili, hodně jsme to chtěli. Chce to po nás navíc i trenér Filip Pešán," prozradil Jan Jeník.

Esport hokejová liga

Byl to sám o sobě zajímavý zápas. Hosté se dostali do rychlého vedení po trefě Jakuba Fleka ve čtvrté minutě, následně však Bílí Tygři převzali iniciativu a čtyřmi brankami skóre otočili.

Rozhodující trefu si přitom připsala agilní čtvrtá liberecká formace ve složení Marek Zachar, Jaroslav Vlach a Jan Jeník. Do parádní akce z 27. minutě se zapojili všichni tři útočníci. Zakončení vyšvihl z pravé strany dvacetiletý Zachar, který potřeboval na první extraligový bod 19 zápasů. Jeník o pět utkání méně.

„Je to obrovsky skvělý pocit, ale jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Rozhodně se ta akce povedla, takhle se nám to nedaří zahrát ani na tréninku," smál se osmnáctiletý Jeník. „Je to velká úleva pro mě i pro Marka. Hodně jsme se o tom bavili, hodně jsme to chtěli. I pan trenér to pro nás chce. Jsme moc rádi, že se nám povedlo bodovat a doufám, že v tom budeme pokračovat," doplnil útočník mládežnických reprezentací.

„Jsme moc rádi, že se nám povedlo bodovat a doufám, že v tom budeme pokračovat."

Střelec Marek Zachar vysekl svým kolegům poklonu za sehrání akce, jeho střela byla milimetrová. „Bylo to opravdu krásně sehrané. Jarda Vlach přenechal kotouč Honzovi Jeníkovi, přišla další krásná přihrávka. Bylo to buď, anebo. Naštěstí se mi to povedlo trefit, ale především je potřeba zmínit krásná nahrávka od Honzy."

„Jako lajna jsme v týmu hlavně od toho, abychom dodali ostatním energii. Musíme bojovat, získávat puky a dohrávat souboje. Věřili jsme si, jely nám nohy a doufám, že na výkon dokážeme navázat i v příštích zápasech,“ dodal dvacetiletý Zachar, který si pečlivě po vstřelení branky schoval puk.

Kvapil bodoval už v 18. utkání za sebou, překoná i Bednáře a Růžičku?

Oba mladíci už první body netrpělivě vyhlíželi. „Jsem rád, že to tam padlo. Čekal jsem, kdy tento moment přijde. Nicméně je jedno kdy, hlavně že přišel," řekl Zachar. „Beru to jako jednu z podob odměny za tvrdou práci, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli," uzavřel rychlonohý útočník.

Svou bodovou sérii v utkání prodloužil Marek Kvapil. Už v osmnácti zápasech za sebou zapsal minimálně asistenci, překonal tím Martina Straku a v historické tabulce už je třetí. Delší šňůru předvedli jen Jaroslav Bednář (23 utkání) a Vladimír Růžička starší (30 utkání). Tygři si zároveň třemi body pojistili první příčku tabulky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz