Kvapilův návrat se blíží. Jak je na tom zraněný kapitán Řepík?

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Sparta vyhrála osmnáct z posledních devatenácti utkání, devětkrát v řadě, a vede extraligovou tabulku už o šest bodů! Zastavit ji nedokázal ani Zlín, který udolala 2:1 v prodloužení.

HokejkaSHOPvanoce

„Stál proti nám houževnatý soupeř. Výborně chytali oba gólmani a bylo zřejmé, že to bude o jednom gólu. V prodloužení Berani neproměnili svou šanci, zatímco my ano, takže rozhodlo pár centimetrů. Kluci plnili, co jsme si řekli, můžeme být spokojení,“ hlásí po vydřené výhře sparťanský asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Pražané o víkendu natáhli vítěznou šňůru i přes absenci svého kapitána Michala Řepíka, jenž v aktuální sezoně nasbíral už 21 bodů. „Má drobné poranění na malíčku. Při držení hokejky to má na spodní ruce, která dostává víc zabrat. Nechtěli jsme riskovat, aby se to zhoršilo, proto poslední dvě utkání vynechal,“ vysvětluje.

Nemělo by tedy jít o nic vážného. „Potřebuje však nějakou pauzu. Uvidíme, jak to půjde dál. Dlouhodobě jsme však chtěli vyzkoušet i mladší kluky. Teď dostává šanci David Vitouch, jde o ročník 2001, což je parádní. Jde o kluky, kteří vyhrávali tituly v mládežnických kategoriích, tak proč je teď nezkusit,“ pokyvuje Nedvěd.

Kvapil už po zranění a operaci začíná trénovat

Brzy už by mohli mít trenéři k dispozici i letní posilu Marka Kvapila, jenž si hned v úvodním zápase sezony utrhl prsní sval. Zkušený útočník musel na operaci a dlouho měl naordinován absolutní klidový režim, ale nyní už se pomalu vrací. „Jeho návrat se blíží. Je v tréninku a myslím, že by už mohl začít naplno trénovat.“

Sestřih HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz