Kýhosovi už trénování chybělo. Bude cepovat Medvědy ve 2. lize

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

25. srpna 12:01

Adam Bagar

Druholigový Děčín představil nového trenéra, stal se jím zkušený Vladimír Kýhos! Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

Kýhos na severu Čech už během středečního tréninku převezme trenérskou taktovku. Po ruce mu bude bývalý útočník a kapitán týmu Michal Oliverius, který loni po konci hráčské kariéry začal u Medvědů působit jako šéf střídačky.

„Dlouhodobě jsme tohle řešili. Já jsem tam vlastně zaskakoval, hledali jsme zkušeného kouče, ideálně odskočeného od kabiny. Nedařilo se nám dlouho nikoho sehnat,“ přiznal v rozhovoru pro Ústecký deník manažer klubu Jan Havlíček.

Prostě jsem to zkusil, nedával jsem tomu moc šancí

„Věděli jsme, že je pan Kýhos pracovitý a nebojí se trénovat i v nižší soutěži. Tak jsem to prostě zkusil, nedával jsem tomu moc šancí. Pan Kýhos je ale srdcař, dohodli jsme se na podmínkách,“ doplnil k příchodu zkušeného trenéra.

Ten naposledy působil v Litvínově, v rozběhnuté sezoně 2019/20 nahradil Jiřího Šlégra. Dřív jako hlavní trenér vedl také Mladou Boleslav, Třinec, Hradec Králové, Karlovy Vary a Kometu Brno, se kterou získal stříbrnou i bronzovou medaili.

„Pan Kýhos nijak nelicitoval, není náročný. Až mě překvapilo, jak jsme se rychle domluvili.“

„Pan Kýhos nijak nelicitoval, není náročný. Až mě překvapilo, jak jsme se rychle domluvili. Mám pocit, že mu hokej chybí. Někde jsem četl, že nedostal v Litvínově moc prostoru. Jsem moc rád, že ho tady máme,“ pochvaloval si Havlíček.

Spokojen ale nemůže být s přípravou na blížící se nový ročník druhé ligy. Medvědi udolali jen Chomutov (3:2), v dalších utkáních nestačili. S Letňany padli 0:7, v Bílině 3:5 a naposledy na mosteckém ledě 4:10. Trápí jej navíc bídná docházka.

Hráči do toho nedávali všechno, potřebují nový impuls

„Nejsme spokojení. Je to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli k této změně. Na začátku přípravy do toho hráči nedávali všechno, potřebují nový impuls. Několik hráčů nám navíc naskakuje v univerzitním týmu UJEPU,“ potvrdil Havlíček.

„Ale budeme pracovat na posílení týmu. Zahájili jsme spolupráci s Litoměřicemi, z kraje září tady budeme mít hráče, kteří jsou kvalitou na úrovni reprezentace U19 a U20. Chceme kádr doplnit a zkvalitnit, uděláme pro to všechno,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz