Lakatoš? Dobrý kluk, který pro tým udělá vše, líčí Ondráček

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

30. listopadu 2018, 23:00

Michal Sedláček

Zlín z dvojzápasu proti dvěma nejhorším týmům extraligy vytěžil dvě výhry. Ovšem zatímco proti Pardubicím to byla jednoznačná záležitost, proti Chomutovu to byl pořádný boj. Piráti předvedli ve Zlíně velmi dobrý výkon, ale ani přes vedení 2:0 si neodvezli vítězství.

Jágr Chance liga

„To že mají sedmnáct, nebo osmnáct bodů, tomu bych žádnou velkou váhu nedával. Hokej hrají bojovný, jako všichni ostatní. Kdyby nám dali na 3:0 z přesilovky, tak si myslím, že je hotovo, ale tím že udělali takovou chybu, tak nás zase dostali do hry,” hodnotil výkon soupeře Jiří Ondráček, který právě po oné zmíněné chybě snížil stav zápasu z 0:2 na 1:2.

Beranům se povedlo prosadit ve vlastním oslabení. „Nevím úplně přesně jak to vyplynulo. Jenom jsem stál mezi kruhy, viděl jsem, že Laky (Dominik Lakatoš) to tam perfektně vybojoval, a tak jsem to chtěl podpořit. Viděl jsem vzadu ještě Žížu (Tomáš Žižka), tak jsem si myslel, že to Laky pošle dozadu, ale udělal to nádherně a já jsem to měl skoro do prázdné brány,” popisoval svou trefu Ondráček.

„Zvedlo nás to. Měli jsme tři nebo čtyři vyloučení po sobě a nehráli jsme dobře. Pak přišla taková chyba od nich, nás to zvedlo, dali jsme gól a zaplať pánbůh, že jsme vyrovnali a máme dva body,” liboval si po utkání střelec první branky Zlína, který pak uzavřel i nájezdovu loterii rychlou střelou kolem betonu.

„V Pardubicích, kde jsme vyhráli, je to mužstvo rozložené.”

„Takto to jezdívám. Já nic nebudu vymýšlet. Vždycky střílím tak jako teď, nebo to trefím do betonu. Nevymýšlím ani na tréninku. Kdo mě zná, tak ví, že nejsem hračička,” smál se Ondráček. Zlín tak vybojoval dva body a bylo to opravdu vydřené vítězství, což potvrdil i kouč Martin Hamrlík, tak i sám třicetiletý útočník Beranů.

„Dvě třetiny to nebylo ono. I lidi se neměli čeho chytnout. Nemohli pořádně fandit, protože jsme tam nic neměli. Byla to taková holomajzna ve středním pásmu, ale tak to někdy je. Ten hokej není pěkný, ale body se počítají. Možná někdo řekne, že Chomutov je poslední, ale kdo tady byl, tak řekne, že nehráli špatně. Kdežto v Pardubicích, kde jsme vyhráli, je to mužstvo rozložené,” porovnával zlínský odchovanec dva poslední duely.

Výrazně se v zápase prosadil i Dominik Lakatoš, který na oba zlínský góly nahrál. „Perfektní výkon, zapadl suprově do kabiny. Je to dobrý kluk, jenom aby se chytl i gólově, jinak perfektní,” hodnotil svého spoluhráče z útoku Ondráček. Lakatoš stále čeká na svou první trefu v dresu Zlína. Proti Chomutovu se neprosadil ani z nájezdu. „Je to typ, který chce pracovat a pro mančaft udělá všechno. Podle mě je mu jedno, že ty góly nemá, když bude odvádět tu práci, co odvádí,” zastal se svého spoluhráče Ondráček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz