Lákavá exhibice v Liberci: hokejisté dnes vyzvou hokejbalovou repre

Foto: hokejbal.cz

Na konci června vypukne v Liberci mistrovství světa v hokejbale juniorů a juniorek. Ochutnávku uvidí fanoušci už dnes ve čtvrtek, kdy český hokejbalový výběr do 23 let nastoupí od 17:30 ve Svijanské aréně proti hokejistům Bílých Tygrů.

Exhibiční utkání se bude hrát 2x15 minut, ale nebude to jen o zápase. Oba celky budou mít i společný trénink nebo autogramiádu.

O přestávce uvidí fanoušci soutěž v rychlosti střelby na radar a po konci duelu i samostatné nájezdy. 

A aby toho nebylo málo, tak liberečtí hokejisté i mladí hráči hokejbalové reprezentace nastoupí v originální sadě dresů, která bude dražena v aukci pro dobrou věc. 

„Já si myslím, že se to ponese v duchu exhibice a nebude to s reálným zápasem mít až tak moc společného. Liberec je v přípravě na novou sezonu, my v přípravě na MS a nikdo se nebude chtít zranit. Ale uvidíme, třeba se to rozběhá," popisuje pro hokejbal.cz hlavní kouč Jiří Mašík. 

„Pro nás je super, že budeme den pohromadě, okoukneme zázemí, halu, hotel a máme připravené nějaké týmové věci. A taky se těšíme na společné tréninky, navíc, když ten první povede Aleš Pařez, kondiční trenér Liberce. Četl jsem od něj několik článků a na to se těším hodně,“ líčí Mašík.

„Bude to zpestření letní přípravy, alespoň takhle se vrátíme k hernímu vytížení a bude to zajímavá zkušenost a moc se na to těšíme."

I pro samotné hokejisty to bude velký zážitek, navíc český hokejbal patří k nejlepším na světě. „Bude to zpestření letní přípravy, alespoň takhle se vrátíme k hernímu vytížení a bude to zajímavá zkušenost a moc se na to těšíme,“ říká liberecký střelec Oscar Flynn.

„Zkušenost s hokejbalem mám, zkoušel jsem ho, baví mě, že tam může být hráč kreativní a hodně se střílí. Takže je to atraktivní,“ dodává Flynn pro hokejbal.cz.

Připomínáme, že MS juniorů a juniorek v hokejbale začíná v Liberci 28. června a hrát na něm budou výběry do 16, 20 a 23 let. Od 3. července se představí i junioři do 18 let a juniorky do 21 let. Více informací naleznete na oficiálních stránkách šampionátu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz