Laso z extraligy nepřišlo. Holý po životním roce pokračuje v Litoměřicích

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Velmi dobře si vedl už v základní části, v play off to ale rozbalil ještě víc. Obránce Jan Holy za sebou má parádní sezonu v dresu Litoměřic.

Fanshop národního týmu

S klubem se nyní dohodl na nové smlouvě, Stadion o setrvání produktivního beka informoval na webu hclitomerice.cz.

Šestadvacetiletý zadák přišel na sever Čech před minulou sezonou z Jihlavy. A do sestavy Litoměřic zapadl skvěle!

V dlouhodobé fázi nastřádal 21 bodů za čtyři góly a sedmnáct nahrávek. Na ledě průměrně trávil přes dvacet minut za zápas, nejvíc ze všech litoměřických hráčů. 

Holému se však podařilo výborně načasovat formu na play off. Ve vyřazovacích bojích sbíral jeden bod za druhým a vytvořil nový rekord v produktivitě obránců. 

„Když nebyla nějaká konkrétní nabídka z extraligy, tak jsem věděl, že jinam do Chance ligy nepůjdu.“

V historických tabulkách přeskočil Jakuba Grofa, který v sezoně 2011/2012 pomohl Chomutovu k postupu do baráže třinácti body. Holý se nakonec zastavil na čtyřech brankách a třinácti nahrávkách. 

Není divu, že se ho vedení klubu snažilo udržet. 

„Každý se chce posouvat výš. Když ale nebyla nějaká konkrétní nabídka z extraligy, tak jsem věděl, že jinam do Chance ligy nepůjdu a rád zůstanu v Litoměřicích,“ říká rodák z Plzně pro web Stadionu.

„Doufám, že se každý rok budeme posouvat, zlepšovat výsledky a předvedenou hru.“

Odchovanec plzeňského hokeje v nejvyšší soutěži nastoupil do třinácti utkání, daleko větší zkušenosti má s první ligou. Postupně působil ve Slavii, Kadani, Jihlavě nebo Litoměřicích. 

V kališnickém dresu v září odstartuje druhou sezonu: „Těším se na ni hodně, jak jsem říkal před první sezonou, tak doufám, že se každý rok budeme posouvat, zlepšovat výsledky a předvedenou hru.“ 

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz