Led jako zrcadlo a skromná kabina. Kde budou hrát čeští hokejisté?

14. února 2018, 11:45

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Jak vypadá místo, kde budou čeští hokejisté bojovat na olympijském turnaji? Své zápasy sehrají na pobřeží Východního moře ve městě Kangnung, kde před necelým rokem vyrostla nádherná aréna. Dokáže pojmout přesně deset tisíc fanoušků. Český národní tým v ní nastoupí ke všem utkáním skupiny. Hrát se tady bude také o medaile.

Nový fanshop

„Je to tady hezké. Hala je suprová! Kabina i posilovna taky,“ popisuje útočník Michal Řepík. S titěrnou šatnou problém nemá. „Každý má adekvátní místo. Není potřeba mít obrovskou kabinu. Hlavně, abychom se měli kde převlíknout. Nemůžeme si stěžovat,“ přiznává.

V podobném duchu hovoří také Roman Červenka, který může srovnávat. V Jižní Koreji se účastní už třetí olympiády v kariéře. „Nemyslím si, že kabina je špatná nebo menší. Na mistrovství světa už jsme měli i horší. Je to v pohodě,“ tvrdí zkušený centr. „Nevím, jestli si na ni někdo stěžoval – kluci, nebo maséři. Možná je to horší pro maséry než pro nás. Já s tím ale problém nemám,“ doplňuje.

Hráči národního týmu představují soupeře: Korea

Hala byla dokončena v březnu uplynulého roku. Náklady na stavbu se vyšplhaly na více než dvě miliardy korun. Diváci, kterých se na tribuny vleze přesně deset tisíc, mají takřka přímý kontakt s hráči na ledové ploše. První místa jsou od ledu vzdálena pouhých 160 centimetrů!

Cestu z šatny na led ovšem mají čeští hráči nejdelší. Než prokráčí přes dlouhou chodbu a prokličkují mix zónou až ke střídačce, chvíli to zabere. „To nejhorší vždycky přijde až po tréninku,“ vtipkoval gólman Patrik Bartošák, když procházel mix zónou.

Podívejte se dovnitř haly prostřednictvím 3D modelu »

„Kabinu máme bohužel nejvíc vzadu, takže je to delší cesta. Už jsme se ale s podobnou situací setkali a nějak to zvládneme,“ ujišťuje brankářská jednička národního týmu Pavel Francouz.

Zároveň si pochvaluje ledovou plochu, která je zcela bez reklam. Pouze ve středovém kruhu se nachází logo letošní olympiády. „Je fajn, že je led čistý. Není to přeplácané. Určitě to vypadá líp, než když je led plný reklam,“ dodává.

Jandač je rád za druhou šanci, napraví Vancouver?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz