Ledová klapka: Sparta stále v čele české videotvorby, prorazila Olomouc

8. června 9:16

hokej.cz

Ledová klapka zná po roce své nové vítěze. Kategorii Reportážní videa ovládla pražská Sparta s Aftermovie Sparta vzdává #HOLD2023. Nejlepší propagační video natočili v Olomouci před play off sérií s Pardubicemi pod názvem S Morou nejsou žerty. V nové soutěžní kategorii Vertikálních videích uspěla Sparta s tvorbou Emoce přímo z ledu. Vítězství těsně uhájila před libereckým videem Bavíme se hokejem.

Porota ve složení Petr Nitsche, Tomáš Janča, Michael Marek, Jan Homolka a Radek Macháček posuzovala přes 50 videí, které přihlásily kluby z celého Česka včetně extraligy a nižších soutěží.

NEJLEPŠÍ VIDEA NAJDETE ZDE

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří svá videa do ankety zasílají a zaslali, třebaže se to zdá být v konkurenci profi klubů zbytečné. Hovořím-li za sebe, stejně jako v minulosti kromě kvality zpracování videa je pro mne důležitá i myšlenka, kreativa a důvtip. A každý vychází ze svých zdrojů, jak se mu daří sportovně, či zda v dané sezoně měl nějakou zvláštní událost, kterou mohl zvěčnit v podobě speciálního videa. Nechci proto nikoho vyzdvihovat ani opominout, dovolte mi přesto jednu výjimku, a tou je nápaditost, se kterou se do toho v nedávno skončené sezoně pustila hokejová Olomouc a jsem rád, že třeba právě jejich video S Morou nejsou žerty se umístilo na prvním místě ve své kategorii,“ uvedl vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing Petr Nitsche.

Štikou ročníku 2023 se bezpochyby stala Olomouc. Hanáci berou dvě pódiová umístění za první místo v kategorii Propagační videa a třetí místo ve Vertikálních videích. Ty se letos vyhlašovaly vůbec poprvé. „Vnímáme velký rozmach vertikálního obsahu na sociálních sítích jako Instagram nebo TikTok. Podobně to vidí i samotné kluby, což vidíme na jejich tvorbě. Proto jsme tuto novou kategorii do soutěže zařadili,“ řekl organizátor soutěže Michal Zbraněk z BPA sport marketing. 

Vysoký standard video tvorby si drží Sparta. Hlasy porotců poslaly Pražany do první trojky v každé kategorii. Na povedená umístění z minulého roku navázalo také Kladno s Libercem. Pochvalu si však zaslouží i ostatní hokejové kluby, jejichž úsilí tvořit pro fanoušky atraktivní obsah na sociálních sítích se rok od roku zvyšuje.

Kategorie Propagačních videí letos nezvykle vyhlásí 4 oceněné. Liberec a Engineers totiž získali stejný počet bodů. Jejich umístění v ostatních kategoriích byla též totožná, a proto i s přihlédnutím k faktu, že obě videa jsou velmi povedené, ceny za třetí místo od společnosti Fast obdrží oba dva. Předání trofejí vítězům proběhne na galavečeru Zlaté hokejky 29. června.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za celoroční práci. Gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník Ledové klapky. Všechna oceněná videa můžete zhlédnout na webu https://www.hokej.cz/ledovaklapka/

Kategorie Reportážní videa

  1. HC Sparta Praha (Aftermovie Sparta vzdává #HOLD2023)
  2. HC Dynamo Pardubice (Domink Frodl opouští Dynamo)
  3. Rytíři Kladno (Příběh kladenského zimáku: Od rybníku k modernímu stadionu!)

Kategorie Propagační videa

1. HC Olomouc (S Morou nejsou žerty)

2. HC Sparta Praha (Zápasové intro 2022/2023)

3.-4. Bílí Tygři Liberec (Tygří a veselé)

3.-4. Engineers Prague (My jsme Engineers Prague!)

Kategorie Vertikálních videí

1. HC Sparta Praha (Emoce přímo z ledu)

2. Bílí Tygři Liberec (Bavíme se hokejem)

3. HC Olomouc (Valentýn s Kokrhélem) 

Ceny

Kategorie: Reportážní, Propagační a Vertikální video

1. místo v kategorii: trofej Ledová klapka a voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 15 tisíc Kč.

2. místo v kategorii: voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 10 tisíc Kč.

3. místo v kategorii: voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v hodnotě 5 tisíc Kč.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Sparta Praha (@hcspartapraha)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz